Strona główna Dzieje się Sport Zawodnicy Korony z medalem mistrzostw Polski

Zawodnicy Korony z medalem mistrzostw Polski

0
Nasi badmintoniści pojechali do Kędzierzyna-Koźle, aby wziąć udział w mistrzostwach Polski młodzików młodszych i do domu nie wrócili z pustymi rękami. 

Pabianicki zespół reprezentowała w imprezie czwórka zawodników: Klaudia PłusaKamil MarkusJulia Koralewska oraz Karolina Kopka. Najlepiej spisali się w mikście Klaudia i Kamil, zajmując trzecie miejsce.

Zanim jednak poznali smak brązowego medalu mistrzostw Polski musieli się oni rozprawić z parą z Zalesia Górnego (Wiktor Goś/Julia Ciesielska) 21:8, 21:9. Później odprawili z kwitkiem Mikołaja Bobowicza i Aleksadnrę Wilczewską z Suwałk 21:10, 21:9.

Swoich pogromców znaleźli oni dopiero w półfinale, gdzie para Mikołaj Morawski/Amelia Mateusiak zwyciężyła 13:21, 20:22. Ostatecznie, na szyjach Klaudii i Kamila zawisły brązowe medale.

Klaudia Płusa i Kamil Markus z medalami

Klaudia Płusa radziła sobie bardzo dobrze również w singlu. W walce o półfinał musiała ona jednak uznać wyższość Kingi Stokfisz, która sięgnęła później po złoto.

Julia Koralewska w singlu odpadła już w pierwszej rundzie, ale jej pogromczynią także okazała się późniejsza złota medalistka – Natalia Witkowska.

Natomiast Kamil Markus odpadł w drugiej rundzie po przegranej z Wojciechem Budnym 10:21, 18:21.

W grze podwójnej rywalizowały także Julia Koralewska i Karolina Kopka, ale już w pierwszej rundzie przegrały z parą rozstawioną z numerem jeden 4:21, 9:21 i pożegnały się z turniejem.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments