Strona główna Sport Piłka ręczna Podium nie dla Pabiksu

Podium nie dla Pabiksu

0

Piłkarze Pabiksu walczący w stolicy o 3. miejsce musieli uznać wyższość rywala i pożegnali się z miejscem na podium.

KS Warszawianka – SPR Pabiks Pabianice 29:20 (13:11)

To był ostatni mecz naszych szczypiornistów w tym sezonie. Do ostatniego gwizdka Pabiks miał szansę zakończyć rozgrywki na 3, miejscu.

– Po wygranej mielibyśmy taką samą ilość punktów co zespół z Wielunia – mówi Włodzimierz Stawicki, trener. – W spotkaniu bezpośrednim byliśmy lepsi, więc wskoczylibyśmy na podium. Niestety, w sobotnim meczu Pabiks uległ znacząco wiceliderowi z Warszawy. Sytuacja na boisku w pierwszej połowie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pabianiczanie przegrywali w już 10:3, ale udało im się zejść na przerwę z dwupunktową stratą. Świetnie spisał się Michał Kaflak, który podczas tej pogoni rzucił 3 bramki.

Po przerwie Pabiks doszedł do wyniku 14:13, ale w dalszej części gry podopiecznym Włodzimierza Stawickiego najwyraźniej zabrakło koncepcji na grę. Po dwóch równoczesnych wykluczeniach nasi zawodnicy grali w osłabieniu 6 na 4. Wtedy stracili 3 bramki z rzędu i nie byli w stanie dogonić wyniku.

Pabiks: Łuczyński, Zajkiewicz, GrzankaGościłowicz 6, Kaflak 3, Walocha 2, Stawicki 2, Pieczyński 2, Miller 1, Zajączkowski 1, Trojanowski 1, Gozdalski 1, Borsuk 1, Pietrzykowski, Bagiński, Stegliński.

REKLAMA