Strona główna Dzieje się Sport Podchody z GPS-em. Taka była IV Pabianicka Gra Sportowa

Podchody z GPS-em. Taka była IV Pabianicka Gra Sportowa

0
fot. Marzena Strzelczyk

Przez trzy tygodnie na terenie Pabianic można było wziąć udział w IV Pabianickiej Grze Sportowej. Organizatorem tej ciekawej inicjatywy był Marcin Krebs, lokalny aktywista sportowy. Tegoroczna edycja była wersją wirtualną skierowaną do biegaczy, nordicków, rowerzystów, spacerowiczów, a także całych rodzin.

Gra polegała na odnalezieniu skrzynek, w których ukryte były skarby pod postacią rebusu do rozwiązania i literek, które były składową hasła końcowego. Skrzynkę można było namierzyć za pomocą współrzędnych geograficznych przesłanych przez organizatora na maila, które wklejało się do mapy Google na swoim telefonie i rozpoczynało nawigację.

fot. Dorota Olejniczak
– Zabawa trwała trzy tygodnie. W każdym tygodniu byliśmy gośćmi innego lasu – relacjonuje Izabela Raszewska, jedna z uczestniczek gry. Byliśmy w Rydzynkach, Hermanowie i Rydzynach. W każdym z nich były do znalezienia trzy skrzynki. Warunkiem ukończenia gry było przesłanie rozwiązań wszystkich dziewięciu rebusów oraz hasła końcowego. Natomiast w nagrodę każdy z uczestników otrzymywał piękny pamiątkowy medal i ekologiczną torbę na zakupy, a dzieci dodatkowo dostawały po kubku ceramicznym – uzupełnia zawodniczka.

Uczestnicy nie kryli zadowolenia z takiej formy aktywności.

– Rewelacyjna przygoda, ciekawa formuła, coś na rozbudzanie ciała. Dodatkowo możliwość obcowania z naturą, poznawanie fauny i flory podmiejskiej zieleni, różnorodność aury od upałów po burze z deszczem, gdzie GPS nie dawał rady namierzyć punktu i trzeba było wracać do domu, by na drugi dzień znów wyruszyć ku przygodzie – opowiada Pani Izabela i dodaje – dawno nie spędziłam wolnego czasu tak fajnie. Będę propagować, zachęcać ludzi do wzięcia udziału, bo po prostu warto. Uśmiech na twarzach ludzi mówi sam za siebie.

– Uważam że to super inicjatywa, która pozwala nawet tym mniej aktywnym fajnie spędzić czas. Zawsze zachwalam grę Marcina i mówię o niej że to taki powrót do dzieciństwa, ponieważ bardzo przypomina mi grę w podchody – relacjonuje Marzena Strzelczyk

Hasło podsumowujące: Pabianicka Gra Sportowa jest po prostu odlotowa!

autorka hasła: Pani Izabela Raszewska

Wszystkie działania oraz aktywności Marcina można śledzić na jego fanpagu:
https://www.facebook.com/PABIANAJSRUNNER/

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments