Strona główna Dzieje się Sport Pobiegli po czarnym lądzie

Pobiegli po czarnym lądzie

0

Dwójka pabianiczan Milena Grabska-Grzegorczyk i Bartosz Grzegorczyk 18 czerwca wzięli udział w Econet Victoria Falls Marathon na pograniczu Zambii i Zimbabwe.

Stawkę zdominowali tamtejsi biegacze. Zwycięzcami w kategorii zarówno męskiej, jak i żeńskiej zostali reprezentanci Zimbabwe. Nasi maratończycy biegli na dystansie 42.2 km. Pabianiczanka z czasem 3 godz. 28 minut i 49 sekund została sklasyfikowana na 7. miejscu wśród kobiet. Jeszcze większym sukcesem było jednak to, że zajęła najlepsze miejsce spośród wszystkich biegaczek spoza Afryki. W kategorii Open kobiet była piąta, a w klasyfikacji generalnej pięćdziesiąta czwarta.

Bartosz Grzerorczyk z czasem 3 godz. 28 minut i 45 sekund zajął 11. miejsce w męskiego kategorii Veteran, oraz 47. wśród mężczyzn. W klasyfikacji generalnej był pięćdziesiąty trzeci.

Czasu na odpoczynek nie będzie jednak wiele. Pabianiczanka na dni 1-2 lipca powołana została przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na 24-godzinny bieg w Belfaście.