Strona główna Aktualności Potężny inwestor chce budować fabrykę. 400 miejsc pracy na początek

Potężny inwestor chce budować fabrykę. 400 miejsc pracy na początek

5

Jak dowiedział się portal EPAinfo, trwają zaawansowane negocjacje z producentem AGD, który chce budować u nas fabrykę.

Inwestor chce kupić ziemię w okolicy ul. Giełdowej w Ksawerowie. Tam Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna ma do sprzedania blisko 30 hektarów ziemi. Jak udał nam się ustalić negocjacje dopięte są praktycznie na ostatni guzik.

Według wstępnych ustaleń już w 2018 roku na terenie Ksawerowa ma powstać pierwsza cześć fabryki, gdzie zatrudnienie znajdzie 400 osób. Docelowo sprzęt AGD ma produkować około 2000 osób.

Niemiecka fabryka to nie tylko miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców, ale też podatek dla gminy. Przy docelowym zabudowaniu terenu, Ksawerów może zainkasować rocznie blisko 3 mln złotych z podatku od nieruchomości. To 10% dotychczasowego budżetu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A może Grześ sie postara żeby było to przy Lutomierskiej? Blisko S14, blisko torów. Idealne miejsce dla fabryki

xxx
popieram

Ksawerów widać może mieć i fabrykę i geotermię … u nas lepiej nie pytać. Nygus pinokio kończ już bo wieś z miasta robisz

A nasz pinokio robi place zabaw……. Bardzo fajnie tylko może choć raz zrobi coś poważnego.A to marszałek a to Zdanowska a to inni tylko co z tego wynika ? Zatrzymany przez MPK tramwaj który nie wiadomo kiedy ruszy a tak …… czy warto wydawać 700tyś na 2 lata.Gratulacje dla Ksawerowa ,3 miejsce w województwie, pierwsze w orłach ale jak im wypali ten interes to tylko mieszkańcy Pabianic mogą się cieszyć że robota będzie blisko.Powodzenia panie prezydencie. Zyczenia również dla starosty który widziany jest tylko na imprezach ….A czy to prawda że Ksawerów dostał z NFOS jakąś kasę o którą i… Czytaj więcej »

Super! Będzie praca!