Strona główna Aktualności Komunikacja Zobacz nową trasę Z41

Zobacz nową trasę Z41

0

Od 2 lipca zostanie wydłużona trasa linii zastępczej Z41 oraz od 3 lipca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy linii D. 

Już od 2 lipca wydłuży się trasa linii zastępczej Z41. Dostaniemy się do placu Niepodległości, a także na Dąbrowę. Autobusy linii Z41 dojadą ulicą Pabianicką do placu Niepodległości wzdłuż trasy tramwaju, następnie będą kierować się w kierunku Dąbrowy ulicami: Rzgowską, Dąbrowskiego, Kilińskiego, Broniewskiego, Tatrzańską i Dąbrowskiego. Na wydłużonym odcinku trasy, autobusy zastępcze zatrzymywać się będą na istniejących już przystankach autobusowych, natomiast w rejonie pl. Niepodległości jadąc w kierunku pętli Dw. Łódź Dąbrowa wjeżdżają na plac od ul. Piotrkowskiej, a w kierunku Pabianic wjeżdżają na plac od ul. Rzgowskiej i zatrzymują się na pierwszym stanowisku od ul. Piotrkowskiej.

Nowa trasa będzie stanowić połączenie linii Z41 z trasą innej linii zastępczej – Z2, która funkcjonuje obecnie między Placem Niepodległości a Dąbrową. Decyzją Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi powstanie połączenie tras dwóch linii.  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc postojowych na placu Niepodległości. Na wniosek Urzędu Miejskiego w Pabianicach o 5 minut zostanie skrócony czas przejazdu autobusów linii Z41 pomiędzy Pabianicami a Łodzią.

Wraz z wydłużeniem trasy linii Z41, zostanie zawieszone funkcjonowanie linii tramwajowej 41, która od 14 maja kursuje między pętlą Chocianowice-IKEA a placem Niepodległości.

Od 3 lipca ZKM w Łasku wprowadza korektę rozkładu jazdy linii D.

Nowy rozkład jazdy linii: Z41 oraz D:

 

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułRodzice piją za 500+?
Następny artykułWażne połączenie PKS. Autobus przejedzie przez Pabianice
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments