Strona główna Aktualności Z miasta Pierwszy krok do bezpieczeństwa

Pierwszy krok do bezpieczeństwa

2

Dziś na przejściach dla pieszych na ul. Grota Roweckiego zamontowano tzw. kocie oczy. 

To elementy odblaskowe, które odbijając światło z reflektorów samochodowych mają za zadanie doświetlić przejście dla pieszych. A te na ul Grota Roweckiego przy sklepie Biedronka i ul. Gryzla są wyjątkowo niebezpieczne. W ostatnim czasie doszło tam do kilku wypadków, w których ucierpieli piesi.

O poprawę bezpieczeństwa w tych miejscach walczyli m.in. radni powiatowi Włodzimierz Stanek o Waldemar Flajszer.  Starosta pabianicki przychylił się do składanych wniosków i polecił zamontować kocie oczka. W tych miejscach dodatkowo ma zostać poprawione oświetlenie uliczne.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wystarczy żeby pieszy się patrzył tam gdzie trzeba a nie wchodził jak święta krowa na przejście… bo on jest na przejściu to ma pierwszeństwo.

Tam są dwa przejścia. Powinno być jedno. Auto zatrzymało się z przeciwka przy drugim a na oba ludzie wiążą bez patrzenia. Nie weszły przepisy pozwalające pieszemu wchodzić na przejście bez patrzenia. A jeśli nawet ma pierwszeństwo to nie ma drugiego życia i ładowanie się pod koła na pewniaka nie jest dobrym pomysłem. Ubiorą się na ciemno w deszcz i ich nie widać. Rowerzyści jeżdżą bez świateł lub chociaż odblasków.