Runda wstępna Okręgowego Pucharu Polski została rozegrana, zatem teraz czeka nas runda pierwsza. Czy ekipy z naszego powiatu mają szansę na awans?

GKS Ksawerów dopiero teraz rozpocznie swoją przygodę w tych rozgrywkach. Rywalem zawodników Jarosława Maćczaka będzie beniaminek A-klasy – KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki. Dojdzie zatem do derbów powiatu pabianickiego. Mecz ma się planowo odbyć 28 sierpnia na boisku w Konstantynowie Łódzkim.

Na zdecydowanie trudniejszego rywala trafił zespół Włókniarza Pabianice, który w rundzie wstępnej po rzutach karnych wyeliminował Husarię Rzgów. Styl, w jakim zrobili to zieloni pozostawiał jednak wiele do życzenia, zatem przed kolejnym meczem będą musieli poprawić swoją grę. Ich rywalem będzie bowiem beniaminek IV. ligi – ŁKS II Łódź. Pojedynek ten ma zostać rozegrany 28 sierpnia o godzinie 17:30 na boisku przy ulicy Grota-Roweckiego 3 w Pabianicach.

Los sprawił, że w pierwszej rundzie będziemy mieli także drugie derby powiatu. GLKS Dłutów, który w rundzie wstępnej wyeliminował Victorię Łódź 1:2 zmierzy się z PTC Pabianice, które wcześniej rozprawiło się z Orłem Piątkowisko 4:6. Beniaminek okręgówki na pewno chętnie utrze nosa fioletowym, tym bardziej że zespół z Pabianic opuściło wielu kluczowych zawodników. Ten mecz także odbędzie się 28 sierpnia, a jego gospodarzem będzie Dłutów.

W pucharze nadal bierze też udział KAS Konstantynów Łódzki, którzy w rundzie wstępnej pokonał Sokół Lutomiersk 0:4. Kasiarze tym razem zagrają u siebie w derbach powiatu z Orłem Kazimierz.

Zobaczymy ile drużyn z naszego powiatu wywalczy awans do rundy drugiej. Na pewno dalej przejdą co najmniej trzy z nich, a będą to zwycięzcy starć GKS Ksawerów – Włókniarz Konstantynów, GLKS Dłutów – PTC Pabianice oraz KAS – Orzeł Kazimierz.

REKLAMA
Poprzedni artykułPabianice w czołówce powiatów z największą przestępczością
Następny artykułRemont ulicy za 6 mln zł. Inwestycja z dofinansowaniem rządowym
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments