Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące stwierdzonych przez policję przestępstw w I półroczu 2019 roku. Powiat pabianicki jest na 4. miejscu w województwie i na 37. miejscu w kraju pod względem liczby stwierdzonych przestępstw. 

Niestety, statystyki są mocno niepokojące. Okazuje się bowiem, że jesteśmy w czołówce powiatów, gdzie działa najwięcej bandytów, oszustów i złodziei. Na 10 000 mieszkańców stwierdzono u nas 163 przestępstwa, co daje czwarty wynik w województwie łódzkim i 37. miejsce w kraju na 380 powiatów i miast na prawach powiatu.

Pierwsze miejsce w województwie łódzkim zajął w tym niechlubnym rankingu powiat opoczyński, gdzie stwierdzono 187 przestępstw na 10 000 mieszkańców. Najspokojniej jest natomiast w powiecie pajęczańskim. Tam wskaźnik wynosi jedynie 42. Rekordzistą w kraju jest Nowy Sącz (614), ale jest to ewenement, bowiem już np. znajdujący się na 10. miejscu powiat mławski ma wskaźnik na poziomie – 253.

Mapa powiatów dotycząca przestępczości
REKLAMA
Poprzedni artykułWalczyk daleko w turnieju mistrzostw świata
Następny artykułPierwsza runda pucharu przed nami. Drużyny poznały rywali
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Obserwowany od kilku lat wzrost przestępczości a zwłaszcza rozxuchwalenie bandytów wynika ze słabości pabianickiej policji, niskiej jakości kadry i nietrafionych kolejnych zmian na stanowisku komendanta. Potrzebny jest nowy Szeryf albo my, obywatele weźmiemy sprawy w swoje ręce i poleje się krew.

Nic nadzwyczajnego, po prostu KPP Pabianice nie robi czeskich kombinacji że statystykami i tyle.

Hahaha tylko się śmiać lub płakać, ale od kilku lat widać ze policja przychodzi do pracy aby odbębnić godziny i się nie mieszać! Przykre sle prawdziwe, w końcu to tez ludzie… kredyty, dzieci itd.

Sprowadźmy ojca Mateusza….. Z tym że wykrywalność się zwiększy i prawdopodobnie ilość przestępstw

cała prawda jest taka ze człowieka okradziono dajac na dłoni sprawce a oni i tak ze poszkodowany jest winien a nie złodziej cała nasza kpp co pan sie czepia