Pabianiczanka Paulina Piechota pojechała do Włoch, aby wziąć udział w Uniwersjadzie. Nasza pływaczka medalu nie zdobyła, ale udało jej się poprawić rekord życiowy na dystansie 1500 metrów. 

To był debiut Pauliny na Uniwersjadzie. Piechota rywalizowała w niej na dwóch dystansach: na 1500 metrów stylem dowolnym oraz na 800 metrów stylem dowolnym.

W eliminacjach na 1500 metrów Paulina uzyskała czas 16:37.95, który dał jej awans do finału tej konkurencji. Czas pabianiczanki był piątym rezultatem, a także jej nowym rekordem życiowym. Poprawiła ona swój dotychczasowy czas o 0,82 sekundy. W finale, który odbywał się następnego dnia było widać lekkie zmęczenie naszej reprezentantki. Tym razem dystans 1500 metrów przepłynęła ona w czasie 16:39.14 i zajęła 7. miejsce. Do brązowego medalu zabrakło jej prawie 20 sekund.

Nie był to jednak koniec startów Piechoty na Uniwersjadzie. Kolejnego dnia czekały ją eliminacje na 800 metrów stylem dowolnym. Dwa dni szybkiego pływania na 1500 metrów zostawiły jednak swoje piętno i Paulina z czasem 8:59.00 zakończyła swój wyścig na 6. miejscu nie uzyskując kwalifikacji do finału konkurencji.

Debiut na Uniwersjadzie trzeba jednak ocenić bardzo wysoko i z pewnością Paulina w przyszłości postara się powalczyć o krążek na tej imprezie.

REKLAMA
Poprzedni artykułGrot TomiQ z pierwszym wzmocnieniem
Następny artykułCztery zastępy strażaków interweniowały w żłobku
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments