Seniorska drużyna koszykarek z Pabianic zakończyła rundę zasadniczą sezonu 2018/2019 dopiero na 8. miejscu, odpadając także w pierwszym pojedynku play-offów. Nic zatem dziwnego, że władze klubu postanowiły rozejrzeć się na rynku transferowym. 

Efektem poszukiwania wzmocnień do kadry Grotu jest pierwszy transfer. Do Pabianic przejdzie Aleksandra Dziwińska, czyli zawodniczka, która w kampanii 2018/2019 reprezentowała Zagłębie Sosnowiec. Nie będzie to pierwszy raz, gdy Dziwińska przywdzieje barwy klubu z naszego miasta. W Pabianicach grała już ona w sezonie 2013/2014, w którym zdobyła 184 punkty.

W minionej kampanii Aleksandra wraz ze swoim Zagłębiem Sosnowiec wygrały naszą grupę 1. ligi kobiet, nie odnosząc przy tym żadnej porażki. W play-offach także poradziły sobie nieźle, kończąc zmagania na trzecim miejscu.

Swój wkład w ten sukces miała także Dziwińska, grająca na pozycji rozgrywającej, która zdobyła w ostatnim sezonie 304 punkty. Był to trzeci najlepszy wynik zespołu. Średnia 10,9 punktu na mecz również była trzecim wynikiem w kadrze Zagłębia.

Aleksandra dała się we znaki także drużynie Grotu. W czterech meczach (dwóch w rundzie zasadniczej i dwóch w play-off) rzuciła nam w sumie 37 punktów.

Ściągnięcie do Pabianic najlepszej rozgrywającej sezonu 2018/2019 (wybrano ją do pierwszej piątki) na pewno nie było łatwe. Wydaje się, że Dziwińska może z marszu  wejść do ścisłej kadry zespołu i zapewnić więcej niespodziewanych i celnych rozegrań, których tak brakowało drużynie z Pabianic w minionym sezonie. Mamy nadzieję, że ten transfer pozwoli ekipie Sylwii Wlaźlak rywalizowanie o lepsze lokaty w 1. lidze kobiet.

REKLAMA
Poprzedni artykułWzrosły stawki za odbiór odpadów
Następny artykułPiechota z dobrym występem w Neapolu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments