Strona główna Sport Piłka nożna Pewny awans „fioletowych”

Pewny awans „fioletowych”

0

Piłkarze PTC bez większych problemów pokonali na wyjeździe b-klasowy MKS II Tuszyn i przypieczętowali awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

MKS II Tuszyn – PTC Pabianice 0:6 (0:2)

Bramki: Przemysław Miszczak 2, Mateusz Pietras 2, Rafał Cukierski 2.

Mimo braku co najmniej kilku podstawowych zawodników „fioletowi” z grającym trenerem w bramce i nominalnym bramkarzem w pomocy bez większych problemów pokonali b-klasowe rezerwy MKS-u Tuszyn i zapewnili sobie awans do II rundy okręgowego Pucharu Polski.

Już do przerwy pabianiczanie prowadzili 2:0. Wynik po indywidualnej akcji otworzył Przemysław Miszczak, a jeszcze przed przerwą strzałem z powietrza podwyższył Mateusz Pietras.

W drugiej odsłonie przewaga „fioletowych” z minuty na minutę stawała się coraz bardziej widoczna. Zaowocowało to aż czterema bramkami w drugich czterdziestu pięciu minutach. Ponownie do siatki trafili Miszczak i Pietras, a ich trafienia przedzielił gol Rafała Cukierskiego. Ten sam zawodnik zdobył ostatnią bramkę meczu już w doliczonym czasie gry, ustalając wynik spotkania na 6:0.

PTC: Stolarczyk – Furtak (70. min, Kopka), B. Znojek, Ziółkowski, Stuchała (70. min, Gwiazdowski) – Miszczak (55. min, Bednarkiewicz), Cukierski, Kaźmierczak, Hiler, R. Znojek (55. min, Bartyzel) – Pietras.

W sobotę o godz. 17.00 „fioletowi” już w ramach rozgrywek ligowych podejmą na stadionie przy ul. Sempołowskiej beniaminka – Start Łódź. Z zespołem z Bałut grali w okresie przygotowawczym i wygrali 4:2, powtórka mile widziana.