Strona główna Sport Piłka nożna „Pepe” przybliżył Sokół do utrzymania

„Pepe” przybliżył Sokół do utrzymania

0

Piotr Szynka strzelił jedyną bramkę w meczu III ligi wygranym przez jego Sokół Aleksandrów z Wartą Sieradz.

23-latek zdobył bramkę w 14. min strzałem z prostego podbicia pokonując broniącego bramki Warty innego pabianiczanina – Kamila Adamka. Jak się okazało była to jedyna bramka w tym meczu. Dla Szynki było to premierowe trafienie w III lidze w barwach Sokoła w piątym występie.

Dzięki tej wygranej Sokół na kolejkę przed końcem wspiął się na 12. miejsce (pierwsze niezagrożone spadkiem) z 51 punktami na koncie. Co prawda trzy punkty mniej i mecz mniej rozegrany mają rezerwy Widzewa, ale aleksandrowianie mają z nimi lepszy bilans meczów bezpośrednich (remis 0:0 i wygrana 2:1). Warta zaś kolejkę przed końcem zajmuje 4. miejsce w tabeli z 66 punktami.

Szynka grał do 69. minuty, a pabianickie trio z Warty: Kamil Adamek, Michał Stasiak i Michał Bogdan zaliczyło pełne 90 minut.