Strona główna Sport Piłka ręczna Nie dali rady, złoto dla „Miedziowych”

Nie dali rady, złoto dla „Miedziowych”

1

Szczypiorniści Włókniarza podobnie jak przed rokiem wywalczyli srebrny medal w Mistrzostwach Polski Masters, które tym razem odbyły się w Pabianicach.

Niedzielną fazę finałową rozpoczęły mecze o miejsca 9., 7. i 5. w kategoriach +35 i +45 mężczyzn. W młodszej kategorii 9. miejsce zajęła drużyna Chrobry Głogów, która pokonała 21:11 Puławy. W meczu o siódme miejsce zaś Tarnów 14:5 rozbił OBHT Świdnicę, a w spotkaniu o 5. miejsce ChKS Łódź przegrał 11:17 z Vive Kielce.

W starszej kategorii 7. pozycja przypadła Zagłębiu Lubin, które okazało się minimalnie lepsze od Złotoryi wygrywając 14:3, a piąta Włókniarzowi, który także jedną bramką pokonał Masters Warszawę (13:12). Na osłodę zawodnicy Włókniarza mogli cieszyć się z tytułu króla strzelców, który przypadł Włodzimierzowi Stawickiemu, autorowi 26 bramek.

Po godzinie 12.00 rozpoczęły się mecze pań, które tego dnia kończyły rozgrywki grupowe z soboty. Tychy zremisowały 12:12 z Silesia Star, a w starciu mających po 9 punktów po pierwszym dniu zespołów lepsza okazała się Jelenia Góra pokonując 16:13 Skrę Warszawa i wygrywając cały turniej.

Królem strzelców wśród pań została Barbara Frączek (Tychy), a MVP Anna Fusewicz (Jelenia Góra). W najlepszej siódemce mistrzostw znalazły się zaś: Beata Poniewiera, Małgorzata Książek, Barbara Lewandowska (wszystkie Skra Warszawa), Joanna Szumilas (CHKS Łódź), Stela Kubiczek (Silesia Stars), Barbara Frączek (Tychy), Joanna Krzysztoszek (Jelenia Góra).

Koło 14.00 rozpoczęła się rywalizacja w strefie medalowej mężczyzn. Najpierw na parkiet wybiegli starsi zawodnicy. W meczu o brąz SDFP Kraków pokonał 18:13 Szczecin, a w finale Czuwaj Przemyśl minimalnie 5:6 przegrał z Lwami Jasia Łaziska. MVP w tej kat. został wybrany Andrzej Olszówka (Lwy Jasia Łaziska)

W najlepszej siódemce znaleźli się: Tomasz Butryński (Włókniarz Pabianice), Jerzy Garpiel (SDFP Kraków), Krzysztof Płonka (Lwy Jasia), Kazimierz Wiśniowski (Czuwaj Przemyśl), Donat Czujkowski (Masters Warszawa), Sławomir Faustman (Zagłębie Lubin), Artur Rykaczewski (Szczecin).

 

Na deser pozostała walka o medale w kat. +35 mężczyzn. Mecz o 3. miejsce do końca trzymał w napięciu, ale ostatecznie triumfowali Mastersi z Warszawy wygrywając z SDFP Kraków 14:13.

Pabianiczanie czekali jednak na mecz finałowy, gdzie pabianicki Włókniarz mierzył się z Zagłębiem Lubin. Naszym szczypiornistom sił starczyło jednak tylko do przerwy, na którą schodzili przy wyniku remisowym. Po przerwie lepsi byli „Miedziowi” i to oni zostali mistrzami Polski wygrywając 17:12. Naszym nie pomogło nawet wsparcie szczelnie wypełnionych trybun. Podobnie jednak jak w kategorii starszej do pabianiczanina powędrował tytuł króla strzelców, którym został Przemysław Borsuk (35 bramek).

MVP w tej kategorii wybrano Radosława Fabiszewskiego (Zagłębie Lubin), a w najlepszej siódemce znaleźli się: Bartosz Kiełbasiński , Tomasz Mielczarek (obaj Włókniarz Pabianice), Krzysztof Chrabota (SDFP Kraków), Adam Waśko , Andrzej Korus (obaj Warszawa), Adrian Anuszewski (Zagłębie Lubin).

Pabianiczanom więc podobnie jak przed rokiem przypadł srebrny medal. Mistrzostw nie obroniły zaś zespoły z Krakowa, które poprzednio triumfowały w obu kategoriach.

W sumie w turnieju wzięło udział 350 zawodników i zawodniczek z ponad 20 klubów z całej Polski. Na parkietach zobaczyliśmy wielu medalistów i reprezentantów Polski. Byli m.in. Jan Gmyrek, Jerzy Garpiel, Tomasz Lebiedziński, Andrzej Pułka, Paweł Orzłowski, Wojciech Łuczyk, Grzegorz Piotrowski.

Na mistrzostwach można było także zobaczyć łódzkich olimpijczyków z Montrealu, jak: Zygfryd Kuchta, Andrzej Szymczak, Włodzimierz Wachowicz i Grzegorz Kosma.

 

Zagłębie +35: Roman Zaprutko, Tomasz Kikut, Tomasz Morawski, Adrian Anuszewski, Tomasz Fabiszewski, Adam Steczek, Łukasz Jasiński, Przemysław Steżowski, Łukasz Kruczkowski, Grzegorz Krok, Damian Demczuk, Radosław Fabiszewski.

Włókniarz +35: Mariusz Bilewicz, Przemysław Borsuk, Grzegorz Brański, Maciej Drożdżowski, Adam Jędraszczyk, Bartłomiej Kiełbasiński, Jacek Kosmala, Marcin Kotala, Radosław Matyjasik, Tomasz Mielczarek, Tomasz Rutkowski, Sebastian Rajchert, Marcin Zajkiewicz, Tomasz Zmysłowski.

REKLAMA
Poprzedni artykułTłumy na Lewitynie
Następny artykuł„Pepe” przybliżył Sokół do utrzymania
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Witam,kibiców,zasłuzenie wygraali,