Strona główna Sport Sporty walki Pechowa dogrywka zamknęła drogę do ósemki

Pechowa dogrywka zamknęła drogę do ósemki

0

Julia Walczyk brała udział w Pucharze Świata seniorek we florecie kobiet, które rozgrywały się w Katowicach. Ostatecznie została sklasyfikowana na 12. miejscu.

Pabianiczanka przebrnęła przez eliminacje i awansowała do turnieju głównego. Tam stanęła naprzeciw klubowej koleżanki – Magdaleny Lachman. Julia pokazała jednak swoją wyższość i wygrała 15:11. Niestety, walka z Koreanką Seo In Hong okazała się mniej udana. Do rozstrzygnięcia niezbędna była dogrywka, w której przeciwniczka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść zwyciężając 13:12. Szkoda, bo aspiracje były na pewno wyższe. Julia zajęła 12. miejsce i była najwyższej sklasyfikowaną Polką w stawce.

Zwycięzcą pucharu została Rosjanka Inna Deriglazova.


Nieco lepszy wynik Walczyk uzyskała z drużyną. Wraz z Martyną Synoradzką, Martyną Jelińską i Hanną Łyczbińską zajęły 6. miejsce. Najpierw udało się pokonać Japonię (43:26). Następnie po zaciętej walce z Włoszkami, nasze reprezentantki musiały zejść pokonane (38:45). Wygrana z Chinkami i porażka z Amerykankami dała nam szóstą lokatę. Zwyciężyły Rosjanki, przed Włoszkami i Francuzkami.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments