Strona główna Sport Piłka ręczna Pabiks z porażką na koniec zmagań

Pabiks z porażką na koniec zmagań

0

Pabianiccy szczypiorniści rozegrali ostatnie ligowe starcie. Dobrze było tylko do czasu.

AZS AWF Warszawa – SPR Pabiks Pabianice 26:22 (9:12)

Pabiks zaczął wyśmienicie. Po trzech bramkach Igora Sztajnerta i jednym trafieniu trenera Sebastiana Raicherta prowadziliśmy już 0:4. Rywale gonili, ale potrafili zniwelować straty tylko do jednego gola (8:9). Końcówka należała jednak do pabianiczan, którzy na przerwę schodzili z zaliczką trzech trafień.

Po zmianie stron nasi szczypiorniści dalej grali swoje. Wtem nagle powróciły demony z ostatniego starcia przeciwko Lublinowi. Gospodarze zanotowali serię 5 celnych rzutów i objęli prowadzenie przy stanie 21:20. Pabiks przy remisie po 22 był jeszcze w grze, ale AZS rozegrał bezbłędną końcówkę spotkania. Cztery kolejne bramki w czasie dwóch minut dały im zwycięstwo 26:22.

Pabiks zanotował w tym sezonie 8 zwycięstw i 10 porażek. Dało nam to ostatecznie dorobek 24 punktów oraz 7. miejsce w tabeli. Pierwsza runda dawała nadzieję na wicemistrzostwo, a być może i na awans. Niestety, runda wiosenna sprowadziła naszych zawodników na ziemię. Najskuteczniejszy w naszej ekipie był Konrad Witczak z 70 trafieniami.

Pabiks: Pietrzykowski, Domagalski, Strzelec (1), Raichert (4), Czarnecki, Sztajnert (7), Skowroński (7), Stężała (1), Bilichowski (2), Pluciński, Świątek, Laskowski, Zawadzki.