Strona główna Sport Piłka nożna Lanie od outsidera

Lanie od outsidera

0

Fioletowi pojechali do Sarnowa na mecz z ekipą zajmującą 14. lokatę. Gospodarze mieli jednak to, czego zabrakło pabianiczanom – chęć zwycięstwa.

GLKS Sarnów/Dalików – PTC Pabianice 6:1 (3:1)

PTC w ostatnich trzech kolejkach zanotowało zaledwie punkt. Mecz z teoretycznie słabszym rywalem miał być okazją do powrotu na zwycięski szlak. Po końcowym gwizdku skompromitowani byli jednak fioletowi.

Z szatni wyszli tylko gospodarze, którzy dobry strzał na bramkę Wawrzyńskiego oddali już w pierwszej minucie spotkania. Skończyło się na strachu, ale prowadzenie po strzale głową objęli oni zaledwie pięć minut później. W 15. minucie było już 2:0 dla GLKS-u. Tak się jednak dzieje, gdy zostawia się dwóch rywali bez krycia.

W tym momencie w końcu do gry zabrało się PTC. Zepchnęło rywali do defensywy i w 30. minucie Rafał Cukierski, wykorzystując podanie Daniela Dudzińskiego, strzelił bramkę kontaktową. To był jednak ostatni pozytywny akcent w grze pabianiczan. Tuż przed przerwą padł bowiem gol na 3:1. Krystian Wawrzyński miał do złapania prosty strzał z dystansu, ale futbolówka z niewyjaśnionych przyczyn przeleciała pomiędzy jego dłońmi i minęła linię bramkową.

W przerwie doszło do burzy w szatni i było to widać na murawie, szkoda że tylko przez pięć minut. W 50. minucie gospodarze wykonywali rzut wolny. Fioletowi ustawieni w murze pokpili sprawę i pozwolili, by piłka przeleciała pomiędzy nimi i minęła bezradnego „Krychę”. To nie był jednak koniec koszmaru. Gol na 5:1 to kolejny błąd naszego golkipera, który zamiast wybijać piłkę postanowił zagrać ją wprost do rywala. Ten z łatwością go przelobował i wbił gwóźdź do trumny pabianiczan. Dodatkowo w 67. minucie Łukasz Sikorski faulował w polu karnym, otrzymując jednocześnie drugą żółtą kartkę. Gospodarze skorzystali z kolejnego prezentu i podwyższyli na 6:1. Sarnów nie zagrał wielkiej piłki, ale chciał wygrać i wypunktował grających na pół gwizdka fioletowych.

Okazja do rehabilitacji w przyszłą sobotę. PTC podejmie u siebie kolejną ekipę walczącą o utrzymanie – Orła Parzęczew. Rywale są w gazie, będzie to zatem arcyciekawy pojedynek. Początek o 17:00.

Bramka dla PTC: 30. Rafał Cukierski (2:1).

Skład: Wawrzyński, Drewniak, Sikorski, Buchowicz, Klimczak (71. Stachowski), Hiler, Stańczyk, Tylczyński (78. Latuszkiewicz), Cukierski, Szynka (67. Otrębski), Dudziński.