Strona główna Sport Koszykówka Pabianiczanki trzecie w Polanicy

Pabianiczanki trzecie w Polanicy

0

W dniach 9-11 września odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Koszykówki Oldboy’ów. zagrała także drużyna z Pabianic.

Turniej był rozgrywany przy okazji 10. Alei Gwiazd, na której swoje dłonie odcisnęli przedstawiciele złotej reprezentacji kobiet podczas mistrzostw Europy z 1999 roku. Mowa o trenerze Tomaszu Herktcie i Patrycji Czepiec. Nie mieliśmy niestety przedstawicieli w kategorii mężczyzn, w której zwycięstwo odniosła drużyna z Poznania. Swoją drużynę mieliśmy za to w kategorii kobiecej. Ostatecznie nasz zespół połączył się przed zawodami z zawodniczkami Rzeszowa.

Panie pierwszy mecz zagrały z drużyną Poznania i przegrały to starcie 35:31. W drugim spotkaniu także minimalnie uległy rywalkom, tym razem z Krakowa (30:27). Pomimo zajęcia trzeciego miejsca, dla zawodniczek musiało być wielką przyjemnością spotkanie się z dawnymi znajomymi z parkietu. Ostatecznie zwyciężył Kraków, przed Poznaniem i Pabianicami. W naszym zespole wystąpiły min. byłe zawodniczki Włókniarza. W drużynie zagrały: Beata Orłowska, Małgorzata Pawelska, Joanna Rozwandowicz i Joanna Dolny. Joanna Rozwandowicz to córka Marioli Szymańskiej, zawodniczki, która jako jedyna zdobyła złote medale Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych (kadetki, juniorki i seniorki) reprezentując niegdyś Pabianicką drużynę koszykarek.