W 6. kolejce 1. ligi kobiet zespół Grotu pojechał do byłej stolicy Polski, aby zmierzyć się z sąsiadkami z tabeli. Wygrana była blisko, ale brak zmian nie pozwolił utrzymać naszym zawodniczkom prowadzenia.
GoodLood AZS Politechnika Korona Kraków – Grot TomiQ Pabianice 72:65 (17:18, 20:21, 16:19, 19:7)

W Krakowie wystąpić nie mogło kilka naszych koszykarek. Martyna Dolewa ma nogę w gipsie, Magdalena Pisera złapała za to przeziębienie. Poblemy ze zdrowiem mają także Katarzyna Szymańska i Weronika Telenga. Ta druga i tak postanowiła wystąpić, aby wspomóc zespół. Niestety, podczas spotkania Magdalena Grzelak do niedawnej kontuzji nosa dołożyła skręconą kostkę. W takim składzie o zwycięstwo było trudno.

Pabianiczanki zaczęły jednak dobrze i po rzutach Telengi, Dziwińskiej i Zuchory na tablicy był wynik 2:9. Przeciwniczki szybko jednak oprzytomniały i nadrobiły straty z nawiązką. Telenga w końcówce kwarty zanotowała celny rzut za trzy i dzięki późniejszym osobistym zmieniła wynik na 17:18. W drugiej odsłonie spotkania gra toczyła się właściwie rzut za rzut. Kropkę nad „i” postawiła Natalia danych, ustalając rezultat pierwszej połowy na 37:39.

Drugą połowę od celnej trójki rozpoczęła Dziwińska, a niedługo później jej wyczyn powtórzyła Zuchora. Wsparcie otrzymane od Natalii Danych sprawiło, że Grot wyszedł na prowadzenie 42:53. Niestety, gospodynie rzuciły 8 punktów z rzędu, niwelując naszą przewagę. Przed ostatnią partią pabianiczanki prowadziły 53:58, ale było po nich widać, że są już bardzo zmęczone. Siedem i pół minuty przed końcem spotkania Zuchora celnym rzutem za trzy dała naszej drużynie ostatnie punkty w tym spotkaniu. Później do kosza trafiały już tylko rywalki, które ostatecznie zwyciężyły 72:65.

Grot zajmuje jak na razie siódme miejsce w tabeli. Oby nasze zawodniczki doszły jak najszybciej do siebie. W przyszły weekend czeka je bowiem prawdziwy maraton. W sobotę o godzinie 16:00 zagrają w Gorzowie z trzecią drużyną tamtejszego AZS-u, a następnego dnia o godzinie 14:00 ze składem drugim.

Grot: Dziwińska (11), Danych (14), Weronika Dolewa (2), Zuchora (18), Boniecka, Telenga (18), Grzelak (2).