Dobre występy wychowanki PTK Pabianice w barwach Arki II Gdynia zostały dostrzeżone. Julia pojedzie z seniorską reprezentacją na zgrupowanie do Gniewina.

Przed kilkoma dniami trener kadry Maroš Kováčik podał nazwiska 40 zawodniczek, które znalazły się w szerokim składzie Reprezentacji Polski na najbliższe zgrupowanie, które odbędzie się w dnia od 23 czerwca do 10 lipca. W gronie powołanych można dostrzec wiele młodych zawodniczek, które dostaną szansę na pokazanie swojego talentu. Wśród nich znalazła się również wychowanka pabianickiego klubu Julia Piestrzyńska. Julia grająca obecnie w Arce II Gdynia miała bardzo udany sezon. Wraz z koleżankami zdobyła mistrzostwo Polski do lat 22. oraz Młodzieżowy Puchar Polski. Jej dobra gra została jak widać dostrzeżona, bowiem osiemnastoletnia Piestrzyńska będzie miała szansę na trenowanie swoich umiejętności u boku seniorek naszej kadry.

Oprócz Julii powołanie dostało kilka innych zawodniczek związanych niegdyś z naszym klubem. Kibice zapewne najlepiej zapamiętali Weronikę Telengę, która spędziła u nas pół sezonu 2019/2020, a później powróciła do ekipy Zagłębia Sosnowiec. W gronie 40 zawodniczek znalazło się również kilka nazwisk, które fani z Pabianic powinni kojarzyć z poprzednich lat. Chodzi o Sylwię Bujniak (obecnie DGT Politechnika Gdańska), Julię Drop, Klaudię Gerthen oraz Ewelinę Galę (wszystkie obecnie w Widzewie Łódź).

Nasza reprezentacja rozegra jesienią dwa wyjazdowe starcia w ramach kwalifikacji do Eurobasketu – 12 listopada z Białorusią oraz 15 listopada z Wielką Brytanią.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments