Strona główna Nie przegap Pabianiczanin najlepszy w łódzkim biegu

Pabianiczanin najlepszy w łódzkim biegu

0
Foto Doktorek

Spośród 1904. zawodników, biorących udział w II Biegu Trzech Króli, jako pierwszy do mety dobiegł mieszkaniec Pabianic – Michał Olejnik.

Zawodnik w biegu na 5 km w kategorii Open, reprezentował zespół INOV8 Team. Do mety dobiegł z czasem 15 minut 30 sekund, będąc o minutę szybszy niż w roku ubiegłym kiedy to zajął trzecie miejsce.

– Poprawiłem czas i miejsce, więc mogę się tylko cieszyć – mówił dla portalu Festiwal Biegowy, Michał Olejnik – Z jednej strony pogoda pomogła, bo w tamtym mrozie trudno było o dobry wynik, ale też teraz jestem już dłużej w treningu. Przygotowuję się do sezonu letniego, do biegów na orientację, ale teraz formę mam zdecydowanie lepszą, niż rok temu.

Równie dobrze spisał się Maciej Jagusiak (Łódź Running Team), który zameldował się na mecie z czasem 16 minut 47 sekund, zajmując wysoką, 6. lokatę. Wśród pabianiczan, w pierwszej setce znalazł się również Adam Olkusz.

Trasa prowadziła biegaczy od alei głównej Manufaktury przez ulice: Ogrodową, Zachodnią (nitką wschodnią), dalej prosto ulicą Zachodnią, Al. Kościuszki, ulicą Zamenhofa, Piotrkowską – Plac Wolności, następnie ulicą Nowomiejska, Ogrodową (nitką południową), aż do bramy głównej Manufaktury.

Łącznie w biegu wzięło udział około 60 zawodników z Pabianic.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułSiedział na parapecie i groził, że skoczy
Następny artykułEmocje rozładowała na samochodach
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments