Strona główna Aktualności Z miasta Pabianiczanie wyciągnęli karty

Pabianiczanie wyciągnęli karty

0

W tym roku po raz pierwszy wolontariusze WOŚP byli w posiadaniu terminali. Część mieszkańców zamiast wrzucić pieniądze do puszki wybrała wpłatę za pomocą karty płatniczej. 

W Pabianicach w urządzenie było wyposażonych trzech wolontariuszy. Można było ich spotkać na terenie C.H. Echo oraz w okolicach SDH-u. Byli ubrani w specjalne koszulki z napisem „Zbliż się do Orkiestry”. Zebrali łącznie 2315,45 zł.

Dokonano 41 transakcji co daje średnio 56,74 zł na jedną wpłatę. Największą kwotą było 230 zł, a najmniejszą jeden złoty. Każdy darczyńca otrzymywał wydruk z potwierdzeniem i logiem WOŚP.

– Część mieszkańców była zaskoczona, że jesteśmy wyposażeni w terminale – mówi Michał Lukas, jeden z wolontariuszy. – Na szczęście było to pozytywne zaskoczenie i chętnie korzystali z tej opcji. Myślę, że z roku na rok będzie to coraz bardziej popularne.

Kartą wpłacała zazwyczaj młodzież, choć bywały i osoby starsze. Część kwoty za wylicytowaną przed sceną koszulkę została wpłacona właśnie przez terminal. Środki trafiały prosto na konto fundacji w Warszawie. Darczyńca otrzymywał również serduszko tak, jak w przypadku wrzucenia datku do kartonowej puszki.  Po zakończeniu kwestowania od razu było wiadomo ile pieniędzy zebrano tą metodą.

Więcej o WOŚP w Pabianicach.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułJantoń sprzedaje spółkę generującą 268 mln zł. przychodu
Następny artykułPożar w bloku na Piaskach. Mieszkańcy ewakuowani (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments