Strona główna Aktualności Jantoń sprzedaje spółkę generującą 268 mln zł. przychodu

Jantoń sprzedaje spółkę generującą 268 mln zł. przychodu

0
PHOTO:PRZEMYSLAW JACH 02/11/2012 DOBRON PABIANICE UL SIENKIEWICZA PIJANY KIEROWCA WJECHAL BUSEM W BRAME WYTWORNI WINA JANTON WYPADEK WINO N/Z HALA PRODUKCYJNA

O transakcji przeprowadzonej przez jednego z największych biznesmenów naszego powiatu rozpisują się branżowe media.

Chodzi o spółkę Polska Dystrybucja Alkoholi (wcześniej Jantoń Dystrybucja). To firma zajmująca się handlem hurtowym napojami alkoholowymi na terenie województw: łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Kupującym jest potentat w handlu hurtowym artykułami konsumpcyjnymi – spółka Eurocash.

30 grudnia do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek od Eurocash ws. zgody na przejęcie kontroli nad spółką Polska Dystrybucja Alkoholi.

O transakcji dla Portalu Spożywczego mówił Jacek Jantoń, prezes Grupy Jantoń. – Sprzedaż spółki to kolejny etap naszych planów rozwojowych. Od dłuższego czasu deklarowaliśmy, że zamierzamy skupić się na produkcji i sprzedaży wyrobów winiarskich, którą zajmuje się prowadzona przez nas firma Jantoń w Dobroniu – tłumaczy prezes.

Jak podaje portal, spółka w 2014 roku zanotowała przychód na poziomie ok. 268 mln złotych. Natomiast cała Grupa Jantoń jest jednym z największych producentów, importerów i dystrybutorów branży winiarskiej w Polsce.

REKLAMA
Poprzedni artykuł4 psy podtrute, jeden nie żyje
Następny artykułPabianiczanie wyciągnęli karty
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments