Strona główna Aktualności Z miasta 12 listopada w Pabianicach: nie wszyscy będą świętować

12 listopada w Pabianicach: nie wszyscy będą świętować

0

Sklepy i markety mogą przeżyć w sobotę prawdziwe oblężenie. Niedziela i poniedziałek są bowiem dniami wolnymi od handlu. Tak zadecydowali posłowie przyjmując ustawę o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Skutkiem decyzji parlamentarzystów są również przekładane rozprawy sądowe, nieczynne urzędy i przychodnie, zmiany w rozkładach jazdy.

Zgodnie z ustawą w poniedziałek będą zamknięte duże super i hipermarkety: Biedronka, Lidl, Netto, Tesco, Carrefour, Kaufland.

Drobne zakupy będziemy mogli zrobić jedynie w niewielkich osiedlowych sklepach, w których za ladą stanie właściciel – tu obowiązują takie same zasady jak w inne dni świąteczne, czy niedziele bez handlu.

Na wiadomość o dniu wolnym od pracy włosy z głowy zaczęli rwać też pacjenci, którzy, 12 listopada, byli umówienie na wizytę do lekarza. Chorzy mogą być jednak spokojni, przychodnie specjalistyczne stanęły na wysokości zadania i nie zamkną im drzwi przed nosem.

– Nasi lekarze specjaliści, są w poniedziałek do dyspozycji chorych – zapewnia Adam Marczak, kierownik działu marketingu w Pabianickiego Centrum Medycznego – W szpitalu odbędą się również planowane badania i zabiegi.

Nieczynne będą jedynie przychodnie przy ul. Wileńskiej i Nawrockiego.
– W razie nagłych sytuacji pabianiczanie mogą w tym dniu zgłaszać się do szpitala na dyżur Nocnej i Świątecznej Pomocy – dodaje Marczak.
Lekarze specjaliści przyjmą też pacjentów w przychodni Eskulap przy ul. Grobelnej. Do pracy nie przyjdą tu jednak interniści i pediatrzy.

Przyjęta z dnia na dzień ustawa wniosła też trochę zamieszania i zmian w rozkładach jazdy. I tak w nocy z niedzieli na poniedziałek autobusy linii nocnej N4B będą kursować do Pabianic jak w nocy, z soboty na niedzielę.
W poniedziałek autobusy i tramwaje będą jeździły według rozkładów niedzielnych i świątecznych.
Kursować nie będą natomiast autobusy linii W. Autobusy linii T do Guzewa i CH Ptak Outlet będą odjeżdżać z przystanków o stałych godzinach – ich rozkłady się nie zmienią. Również pociągi będą kursowały „po staremu” zgodnie z niezmienionymi rozkładami jazdy.

Niestety, 12 listopada nie załatwimy też żadnej sprawy w pabianickich urzędach.

Mieszkańcy, którzy mieli na poniedziałek wyznaczony termin wypłaty zasiłku lub stypendium w „pośredniaku” będą musieli poczekać na pieniądze. W nieco dłuższej kolejce po gotówkę staną 13 listopada.

Tego dnia będziemy mogli się jednak zrelaksować, na seansie w kinie Tomi lub na miejskim basenie.

REKLAMA
Poprzedni artykułTen sprzęt trafi do naszego szpitala. Dzięki WOŚP
Następny artykułBracia, trzech lekarzy i rekordziści, czyli nowa rada powiatu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments