Strona główna Aktualności Z miasta Pabianice z nagrodą. Za termomodernizację

Pabianice z nagrodą. Za termomodernizację

8
fot. UM
Nasze miasto znalazło się w czołówce gmin w kraju, które najbardziej zaangażowały się w modernizację sektora energii, przyczyniając się tym samym do realizacji założeń polityki klimatyczno – energetycznej. 

Konkurs dla jednostek samorządu terytorialnego, pod hasłem „Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd”, miał charakter ogólnopolski, a zorganizował go Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie we współpracy z Politechniką Rzeszowską.

Dzisiaj, podczas szóstej konferencji naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” w Rzeszowie, zwycięzcom zostały wręczone nagrody.

Pabianice otrzymały ją za projekt termomodernizacji szkół, przedszkoli i żłobka (pełna, oficjalna nazwa brzmi: „Poprawa efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej gminy miejskiej Pabianice”).

– Do ścisłego finału dostało się dziesięć samorządów, które kapituła konkursu nominowała do nagrody głównej. Zajęliśmy dziewiąte miejsce, jako jedyny samorząd z województwa łódzkiego – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy pabianickiego magistratu.

Oceniane były przedsięwzięcia, inicjatywy i projekty zrealizowane w ubiegłym roku, w trzech obszarach – inwestycja roku z zakresu transportu lub budownictwa, akcja społeczna i innowacja roku. Pabianicom kapituła konkursu przyznała nagrodę w kategorii budownictwa.

Sam przebieg i tempo prac termomodernizacyjnych budziły wśród mieszkańców wiele uwag, zastrzeżeń i kontrowersji. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

ja pierdziele ale musi być masakra u innych uczestników konkursu! 😮

Takie dwa gumimisie HAHAHA

A tu nie zaszła jakaś pomyłka? Za tą termomodernizację to ktoś powinien odpowiedzieć karnie a tu proszę nagrody dostają.
To jak za 3-4 lata skończą remont linii tramwajowej to dopiero się wór z nagrodami rozwiąże.

A ile gmin wnioskowało o nagrodę ?
A czy we wniosku była rubryka „toczące się lub zakończone postępowania prokuratorskie” ?

Fucha w miejskiej spółce i żyjesz jak pączek w maśle

Przeznaczyć miliony na wymianę kopciuchów i zmniejszenie ilości smogu w mieście. Zawartość szkodliwych pyłów w powietrzu zimą sięga ponad 1000% normy.

„Poprawa efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej gminy miejskiej Pabianice” czy ciepła woda jest z solarów? bojerów elektrycznych? czy z sieci ? Czy przyłącze zostało zaprojektowane pod Zec ? Czy niższe rachunki ? w dluższej perspektywie czasowej Czy wentylacja klas to otwarcie okien na przerwie ? czy rekuperacja ? Czy wentylacja jest sprawna ? czy woda leje sie po szybach w klasach ? Bo zrobił sie „termos” ? Czy oświetlenie i prąd pochodzi z fotowoltaiki ? Oze ? czy z Pge? Czy ogrzewanie sal wf jest kaloryferami ? czy nagrzewnicą z dmuchwą ? I najważniejsze pytanie jak zmieniły sie… Czytaj więcej »

Jak w piosence,, Taka gmina taka gmina,,. Skoro taki zachwyt to dlaczego dopiero 9 miejsce. Brud,smród same wpadki i niegospodarność na każdym kroku a tu zaszczyty,medale szampany.