Strona główna Na sygnale Wypadek przy pracy. Dwie osoby w szpitalu

Wypadek przy pracy. Dwie osoby w szpitalu

3
Podczas pracy na terenie Pabianickiej Fabryki Narzędzi wydarzył się dzisiaj nieszczęśliwy wypadek. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala.

Poszkodowani to 51-letni mężczyzna i starsza od niego o dwa lata kobieta.

Służby ratunkowe otrzymały wezwanie na ul. Warszawską kilka minut przed godz. 10.00. Na miejscu okazało się, że doszło do awarii wózka widłowego z zamocowanym do niego koszem. Pracownicy byli w koszu, na wysokości około trzech metrów, gdy niespodziewanie „zjechał” on na dół. Oboje stracili równowagę i chociaż na szczęście z niego nie wypadli, nie obyło się bez konsekwencji.

– Mężczyzna doznał złamania nogi. Wydobyliśmy go z kosza i przetransportowaliśmy do karetki. Wymagał również stabilizacji kręgosłupa w odcinku szyjnym, więc założyliśmy mu kołnierz ortopedyczny. 53-latka jest potłuczona – informują strażacy.

Zespół pogotowia ratunkowego zadecydował o zabraniu do szpitala obojga. Akcja z udziałem dwóch zastępów trwała godzinę. Przyjechała również policja. Sprawą zajmie się Państwowa Inspekcja Pracy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dobry kit nie jest zły 😀 Może wydział dochodzeniowo-śledczy lepiej ustaliłby przebieg wydarzeń, ach zapomniałam, teraz pilnują maseczek na jajnikach 😀

Z około 3metrów???!!!!
Chyba wam się miarka popsuła!!!
Ludzie spadli z blisko 8metrów a wy piszecie, że ,,z około 3m???!!!”
Czyżby zakład chciał coś zamieść pod dywan???

To informacja ze straży pożarnej.