Strona główna Dzieje się Sport Oficjalnie! UKS Azymut Pabianice piątym klubem w Polsce w sezonie 2020

Oficjalnie! UKS Azymut Pabianice piątym klubem w Polsce w sezonie 2020

0
fot. UKS Azymut Pabianice

Druga runda miała być pierwszą. Paradoks, a jednak ze względu na sytuacje, która miała miejsce na początku 2020 roku wszyscy czekali w blokach startowych z nadzieją, że w końcu wszystko ruszy i będzie można żyć normalnie.

Sytuacja w tym roku dla wszystkich jest nietypowa, a dla orientalistów szczególnie. W przeciągu zaledwie miesiąca wystartowali już w dwóch rundach Klubowych Mistrzostw Polski, a także indywidualnych Mistrzostwach Polski w biegu klasycznym i sztafetowym. Co ciekawe do końca października czeka ich jeszcze pięć biegów na Mistrzostwach Polski.

Rywalizacja o miano najlepszego klubu w Polsce 2020 zakończyła się w trzeci weekend września podczas pierwszej, a zarazem drugiej rundy Klubowych Mistrzostw Polski. UKS Azymut Pabianice z dorobkiem 786 punktów uplasował się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej, ustępując tylko klubom z Wrocławia, Łodzi, Warszawy i Krakowa.

– Ponownie utrzymaliśmy pierwszą ligę w Pabianicach awansując o jedno miejsce w stosunku do zeszłego roku. Sukces ten osiągnęliśmy dzięki świetnym biegom całej naszej ponad 40 osobowej reprezentacji – mówi zawodniczka klubu Katarzyna Konc

18-20 września Klubowe Mistrzostwa Polski

Pierwszego dnia w biegu sprinterskim rozegranym na terenie Zamku Książ indywidualne sukcesy zanotowali: złoto – Tomasz Tkaczuk (kategoria M40), srebro – Julia Krempińska (kat. K18), Jan Sztranek (kat. M18) i Tomasz Pabich (kat. M35), brąz – Kasia Konc (kat. K45), Maciej Sztranek (kat. M14) oraz Piotr Krempiński (kat. M40).

Pabianiczanin Michał Olejnik także wywalczył medal będąc najszybszym w kat. M21.

Pełne wyniki biegu sprinterskiego: http://lzos.pl/download/2020-09-18-wyniki.HTM.

 

Drugiego dnia w biegu klasycznym zwyciężyła Julia Krempińska i Tomasz Tkaczuk, a drugi brązowy medal powędrował do Katarzyny Konc. Ponadto miejsca w TOP 6 zanotowali: IV miejsce – Oskar Wiśniewski (kat. M14), który dzień wcześniej też uplasował się na wysokim V miejscu i Jan Sztranek, V miejsce – Adam Wiśniewski (kat. M12), Maciej Sztranek oraz Konrad Płóciennik (kat. M20), który podczas biegu sprinterskiego zajął dobre VI miejscu, a VI miejsce – Franek Krempiński (kat. M14).

Wychowanek Azymutu w indywidualnych zmaganiach po dwóch złotych medalach na tegorocznych Klubowych Mistrzostwach Polski zdobył do kolekcji brązowy krążek.

Pełne wyniki biegu klasycznego: http://lzos.pl/download/2020-09-19-wyniki.HTM.

 

Ostatni dzień zmagań, był dniem pod znakiem rywalizacji sztafet. Ostatecznie po dobrych biegach na podium uplasowały się trzy zespoły UKS Azymutu Pabianice. Na pierwszym stopniu stanęli weterani w składzie Piotr Krempiński/Tomasz Tkaczuk/Tomasz Pabich (kat. M105). Srebrne medale wywalczyli młodzicy z kategorii M14 w składzie Maciej Sztranek/Oskar Wesołowski/Franek Krempiński, a brąz padł łupem młodziczek z kategorii K14 w składzie Marika Kozuń/Magda Janiak/Kaja Młynarczyk.

Natomiast Olejnik do trzech indywidualnych medali dorzucił srebrny w rywalizacji sztafetowej z Aleksandrą Hornik i Bartoszem Pawlakiem, WKS Grunwald Poznań.

Pełne wyniki biegu sztafetowego: http://lzos.pl/download/2020-09-20-wyniki.HTM.

 

24 września Łódź Park Tour

Ponadto już wczoraj zawodnicy UKS Azymut rywalizowali podczas kolejnego, trzeciego etapu z cyklu zawodów Łódź Park Tour, który tym razem odbył się w Łodzi na Stokach.

Pełne wyniki ŁPT: https://orientuslodz.pl/pliki/2020-09-24-wyniki.HTM.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments