Strona główna Aktualności Z miasta Odchodzi kierownik SOR-u. Kto go zastąpi?

Odchodzi kierownik SOR-u. Kto go zastąpi?

4
Lechosław Dorożała,

Lada dzień w pabianickim szpitalu dojdzie do zmiany szefa szpitalnego oddziału ratunkowego. Kierującego nim doktora Lechosława Dorożałę zastąpi doktor Mariusz Kasiński.

Pabianickie Centrum Medyczne nie ogłaszało konkursu na to stanowisko. Zostanie ono obsadzone w drodze powołania.

Lechosławowi Dorożale, obecnemu kierownikowi SOR-u, który wiosną ubiegłego roku wprowadził na szpitalnym oddziale ratunkowym system segregacji pacjentów (pisaliśmy o tym TUTAJ), umowa wygaśnie z końcem stycznia. W pracy będzie jeszcze kilka dni, później wykorzysta przysługujący mu urlop. Z pabianickim szpitalem nie żegna się jednak definitywnie, gdyż zadeklarował chęć brania dyżurów.

Mariusz Kasiński, nowy kierownik, jest specjalistą medycyny ratunkowej. Pabianice nie są mu obce, m.in. ze względu na pracę w pabianickim oddziale „Falcka”. Ma też doświadczenie zawodowe w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej oaz Polskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Życzę nowemu szefowi szpitalnego oddziału ratunkowego dużo zdrowia i zarobków na poziomie szefa urzędu miasta Grzegorza Mackiewicza czyli 12 360 zł brutto.
Chyba, że kierowanie placówką, która przez 24h na dobę przez 365 dni w roku zajmuje się ratowaniem ludzkiego życia jest mniej ważne niż praca w urzędzie od 8-15 przez 4-5 dni w tygodniu.

A ja życzę personelowi szpitala, także (a może przede wszystkim) medycznemu, by zarabiali tyle, ile kapelan na etacie szpitala.

A ile zarabia taki kapelan… może warto się tam wkręcić, hm… Pajacować już umiem;-)

Lepszego kierownika niż był nie będzie.