Strona główna Aktualności Z miasta System Triage już działa. „Niebiescy” muszą być cierpliwi

System Triage już działa. „Niebiescy” muszą być cierpliwi

7
Lechosław Dorożała,

Pacjenci zgłaszający się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zostaną posegregowani. Nad kolejnością przyjęć będzie czuwał nowoczesny system. 

System Triage (z francuskiego: segregacja) został włączony w ubiegłym tygodniu. Pacjentom przydzielane są konkretne kolory czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony i niebieski, w zależności od ich stanu zdrowia.
Osoby oznaczone kolorem czerwonym wymagają natychmiastowej pomocy, te z kolorem niebieskim mogą czekać nawet do 4 godzin. Lekarz, ratownik czy pielęgniarka przypisując kolor niebieski danemu pacjentowi stwierdzają, że czekanie w kolejce mu nie zaszkodzi. To w większości przypadki, którymi powinien się zająć lekarz pierwszego kontaktu czy przychodni specjalistycznej.

System Triage to dwa monitory w korytarzu. Na nich informacje wyświetlane są pacjentom – przydzielony numer, inicjały, oddział oraz czas oczekiwania. Natomiast w gabinecie lekarskim jest centrala, która ma koordynować pracę lekarzy. Na czerwono będą wyświetlać się pacjenci, których czas oczekiwania znacznie się przedłuża.

Oprogramowanie wraz z niezbędnym sprzętem elektronicznym kosztowało 28,5 tys. złotych. Pieniądze na ten cel zostały przeznaczone z miejskiej kasy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nic to nie zmieni, i tak pijus którego przywiozła karetka bo w pijackim amoku zajebał łbem o krawężnik będzie pierwszy w kolejce…

@Tadek z Tczewa.
Może i nie pomoże, ale na pewno zniechęci wszystkich tych co idą na SOR z przeziębieniem…

Kolejny debilny pomysł … !!! ile kosztował ten gniot ? !!!
Podczas wojny też segregowano „pacjentów” … tylko pędzlem na czole kolory zaznaczali … było taniej !!!

Znów mamy 1 kwietnia … !!! 🙂 Normalnie ręce opadają … czy to kolejny pomysł „speca” od marketingu ??? … Ten system nic nie zmieni … bo i tak decyzję o stanie pacjenta (o kolorze) podejmuje człowiek … człowiek czyli najbardziej zawodny element w systemie. Wywalone kilka ładnych tysięcy na kolejną bzdurę !!! Czy to się kiedyś skończy !!!

Ja w Słupsku też z takim systemem czekałem ze złamana ręką 6 godzin

Wszystko wina Tuska.

Hmm no a jak ktoś przyjdzie z wysoką gorączką w nocy to jaki dostanie kolor? Bo niby od gorączki to jest przychodnia ale co zrobić w nocy?