Strona główna Aktualności Z miasta Szpitalny oddział ratunkowy czeka przeprowadzka

Szpitalny oddział ratunkowy czeka przeprowadzka

0

Szpitalny oddział ratunkowy będzie wkrótce sąsiadował z oddziałem ginekologiczno – położniczym. Jego przeniesienie z parteru na pierwsze piętro szpitala ma nastąpić już w drugiej połowie lutego. Obecnie zajmowane przez SOR pomieszczenia zostaną przebudowane i gruntownie wyremontowane.

Teraz nie spełniają wszystkich norm, jakie powinny. Inwestycja jest więc konieczna. Pabianickie Centrum Medyczne pozyskało pieniądze na jej realizację z Ministerstwa Zdrowia. Wymusza to jednak przeprowadzkę.

SOR zostanie zlokalizowany w niezagospodarowanej części szpitalnego budynku, na pierwszym piętrze (chwilowo mieszczą się w niej ginekologia i położnictwo, które wrócą w swoje stałe miejsce po zakończeniu trwającego tam remontu). Prace nad zaadaptowaniem pomieszczeń na potrzeby SOR-u również są w toku. Tam, gdzie znajdował się gabinet kierownika oddziału ginekologiczno – położniczego oraz sekretariat tego oddziału powstanie sekretariat SOR-u (z „okienkiem” dla pacjentów) oraz pokój oddziałowej. Pomieszczenia zajmowane przez kierownika poradni specjalistycznych i służące do przeprowadzania badań USG zamieniły się w plac budowy. Duża sala, po wyburzeniu ściany, będzie pierwszym miejscem, do którego będą kierowani pacjenci.

– Jeśli chodzi o układ SOR-u, nic się w nowej lokalizacji nie zmieni. Powstaną cztery boksy konsultacyjne (m.in. chirurgiczny i ortopedyczny), wstępna intensywna terapia, sala obserwacyjna, sala terapii natychmiastowej, sala resuscytacyjna, gipsownia, punkt pielęgniarski… – wyjaśnia Joanna Rozwens z działu administracji i marketingu Pabianickiego Centrum Medycznego.

Przeprowadzka z obecnej siedziby do nowej ma potrwać maksymalnie kilka dni. SOR po przeciwnej stronie oddziału ginekologiczno – położniczego to rozwiązanie tymczasowe, na dwa lata. Przebudowę i remont obecnej siedziby SOR-u musi bowiem zakończyć najpóźniej w grudniu 2019 roku. Do tego czasu ma być też pobudowane lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Przetarg na wykonawcę prac modernizacyjnych na szpitalnym oddziale ratunkowym ogłosimy prawdopodobnie w marcu. Będzie to duże przedsięwzięcie, w ramach którego zostanie zmieniony układ pomieszczeń, a sam SOR trochę powiększony. Wyposażymy go również w nowy sprzęt za 1,6 mln zł, m.in. kardiomonitor, respirator, aparat EKG, defibrylator, ssaki elektryczne, stół zabiegowy i leżanki – wyjaśnia Adam Marczak, kierownik działu administracji i marketingu w PCM.

Przebudowa SOR, zakup sprzętu i budowa lądowiska to projekt o wartości 7 mln 350 tys. zł. Większą część tej kwoty – 6 mln 300 tys. zł – Pabianickie Centrum Medyczne otrzymało z Ministerstwa Zdrowia.

REKLAMA
Poprzedni artykułKoncerty w szczytnym celu. Dla nauczycielki
Następny artykułTrwa akcja Wieszak
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments