Strona główna Aktualności Komunikacja Od niedzieli przesiadamy się na autobus. Znamy szczegóły zmian

Od niedzieli przesiadamy się na autobus. Znamy szczegóły zmian

3
Rozpoczyna się wielki remont pabianickiego i ksawerowskiego torowiska. W związku z tym nastąpią spore zmiany w komunikacji pomiędzy Łodzią a Pabianicami.

Jako pierwsi 4 listopada poinformowaliśmy, że pabianicką część trasy tramwaju 41 będzie obsługiwał autobus MZK (WIĘCEJ). I okazuj się, że taka sytuacja może potrwać nawet 3 miesiące, bowiem MPK Łódź unieważniło przetarg na „Świadczenie usług przewozowych w komunikacji autobusowej w ramach lokalnego transportu zbiorowego”. Aby obsłużyć linię Z41 urzędnicy muszą ogłosić kolejny przetarg bądź wygospodarować własne autobusy i kierowców.

Jak będziemy jeździć od niedzieli 1 grudnia?

Tramwaje linii 41 będą kursować na skróconej trasie z pl. Niepodległości w Łodzi do tymczasowego przystanku Łódzka / Cegielniana w Ksawerowie. Na dalszej trasie – do ul. Wiejskiej w Pabianicach – pojadą autobusy linii zastępczej Z41. Zmiany dotyczą też linii 7, N4B i T.

Zmienią się zasady obsługi pasażerów na przystankach Łódzka / Teklin w Ksawerowie. W miejsce dotychczasowych peronów (odrębnie dla każdego kierunku jazdy) jazdy będzie obowiązywał jeden przystanek przy wiacie (jeden przystanek dla dwóch kierunków jazdy).

Jednocześnie zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza – linia Z41 – na trasie: Pabianice, Wiejska / Łaska – Wiejska – Moniuszki – Szarych Szeregów – Łaska – Zamkowa – Warszawska – Sikorskiego – Partyzancka – Ksawerów, Łódzka / Cegielniana
Ksawerów, Łódzka / Cegielniana – Partyzancka – Sikorskiego – Warszawska – Zamkowa – Łaska – Pabianice, Wiejska / Łaska

Zmieniona trasa przez ulice Sikorskiego i Partyzancką związana jest z rozpoczęciem przebudowy ul. Warszawskiej na odcinku od ul. Rzgowskiej do ul. Widzewskiej.

Trasa Z41

Linię Z41 od 1 grudnia obsługiwać będzie MZK Pabianice Sp. z o.o. Analogicznie jak na linii 41 – na linii Z41 będą obowiązywać bilety łódzkie oraz Wspólny Bilet Aglomeracyjny i Wspólny Bilet Łódzko-Pabianicki.

Bilety pabianickie nie będą obowiązywały w autobusach MZK na linii Z41.

Liczba kursów i częstotliwość kursowania na linii Z41 będzie analogiczna do linii 41.

Uwaga! Autobusy linii 1, 3, 4, 5, N4B, T i Z41 od 1 grudnia będą się zatrzymywać w istniejącej zatoce parkingowej za przystankiem Wiejska / Łaska. Dotychczasowe miejsce przystanku Wiejska / Łaska będzie przeznaczone wyłącznie na stanowisko dla wysiadających dla linii Z41 – będą tam się odbywać przerwy międzykursowe autobusów. Od 30 listopada w miejscu obecnej zatoki parkingowej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

źródło: komunikacjapabianice.pl

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zastanawiające jest ze na Wiejskiej jest zakaz parkowania w zatoce parkingowej ze względu na tymczasowy przystanek a auta stoją, taka sama sytuacja jest na Szarych Szeregów przy parku, każdy ma gdzieś zakazy! Straż Miejska powinna odholować taki pojazd na koszt właściciela!

Nie byłem tam i nie wiem jak to wygląda, ale ludzie zapewne stają tam od lat i jak to bywa z rutyną pewnie nie zwrócili uwagi na zakaz. Nie usprawiedliwia ich to, ale powinni najpierw otrzymać upomnienie. Drastyczne środki dopiero przy ponownym wykroczeniu.

blagam mieszkam tu i zadne auta nie stoja! moze na chwile ktos stanal…. swoja droga wszedzie niech naustawiaja zakazy to na pewno bedzie gdzie stawiac auto!!