Strona główna Aktualności Polityka Od inwestycji po darmowego stomatologa

Od inwestycji po darmowego stomatologa

9

Marek Gryglewski, kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Pabianic przedstawił swój plan na rządzenie miastem. W piątek SLD miał swoją konwencję wyborczą.

Spotkanie kandydatów na radnych i działaczy SLD odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury. Było skromniej niż na konwencji Platformy Obywatelskiej, która odbyła się dzień wcześniej w hotelu Fabryka Wełny (WIĘCEJ). Gryglewskiego nie rekomendował nikt ze znanych twarzy SLD. Na prezentację Arkadiusza Jaksy z PO przyjechała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Andrzej Biernat, minister sportu.

Kandydata SLD przedstawił Tomasz Jura, szef tej partii w Pabianicach. – Kiedy kilka miesięcy temu przedstawiałem Marka jako kandydata, powiedziałem że będzie czarnym koniem tych wyborów – zaczął Jura. – Dziś mogę powiedzieć, że jest faworytem. Nie liczy się ilość banerów wywieszonych na mieście, ale podejście do ludzi, dlatego Marek wygra te wybory.

Marek Gryglewski swój program przedstawił na koniec spotkania, choć wcześniej zaprezentował się jako kandydat do rady powiatowej. Swój program opiera na trzech filarach: rzetelnej władzy, przyjaznej polityce podatkowej dla przedsiębiorców oraz promocji i zmianie wizerunku miasta. Kandydat SLD mówił blisko 15 minut, choć dwukrotnie podkreślił, że dobrym mówcą nie jest. Zapowiedział wynajmowanie firm zewnętrznych w celu skutecznego pozyskiwania środków unijnych, zachęcanie przedsiębiorców do działania.

– Przygotujemy pakiet dla przedsiębiorców, który pomoże nam uzyskać więcej miejsc pracy – mówi kandydat. – Obniżymy podatki tym przedsiębiorcom, którzy będą chcieli stworzyć miejsca pracy. Będę pomagał małym i średnim firmom. Nie chcemy, żeby pabianiczanie wyjeżdżali.

Gryglewski w swoim programie chce kłaść nacisk na tworzenie chodników, ścieżek rowerowych i rewitalizację starych kamienic. Ważnym punktem  jego przemówienia był temat rozwoju sportu.

– Musimy zapędzić młodzież to uprawiania sportu, aby mogła się rozwijać. Sport jest wspaniałą promocją miasta. Sport buduje charakter – podkreślił Gryglewski.

Na koniec zapowiedział bezpłatną profilaktykę stomatologiczną w szkołach oraz dość niejasno mówił o przeglądzie muzycznym.

Gryglewski ma 42 lata. Skończył Politechnikę Radomską na wydziale ekonomii. Jego specjalizacja to finanse i gospodarka komunalna. Ma skończone studia podyplomowe z wdrażania projektów Unii Europejskiej oraz doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy. Jest kierownikiem Punktu Pośrednictwa Pracy przy ul. Gdańskiej.

Pełne wystąpienie Marka Gryglewskiego:

REKLAMA
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gościu konkrety a nie hasła. Skąd weźmiesz kasę na to wszystko. Bo na razie oprócz Mackiewicza to żaden z was nie powiedział skąd je weźmie. Obietnic waszych mam dość. Głupi nie jestem. I wiem że z pustego nie nalejesz. Potem ręce rozłożycie i stwierdzicie, że niestety chęci były ale środków brak hehe.

Kończymy spłacać zadłużenie szpitala. Jak na razie mamy zablokowane inwestycje przez urzędy wojewódzkie, ale gdy był dobry projekt to nam pozwolili na inwestycję. Ktoś kto sie zna (a Pan Marek jest ekonomistą z wykształcenia) na pewno sobie poradzi z kwestią finansów. Jak na obecne czasy kandydat SLD ma moim zdaniem najlepsze wykształcenie pod względem przydatności dla miasta.

P.S. Pare miesięcy temu mówił, że chce obniżyć pensje najwyższych urzędników o 10%

x Ty wiesz co piszesz czy tylko udajesz.

Tak wiem co piszę. Nie jestem człowiekiem który łyka wszystko co piszą i mówią media. Mackiewicz jak na razie zaproponował tylko jakąś śmieszną kartę pabianiczanina.
A co takiego Twój Mackiewicz zrobił do tej pory będąc wiceprezydentem?
P.S. Na końcu zdania piszę się znak zapytania 🙂

Czy któryś z kandydatów ma w programie darmowy seks bez zobowiązań?

Ziemniaki, jabłka i kiełbasę już kupiłem 🙂

Marku całym sercem jestem z Tobą o ten fotel prezydenta. Myślę, że jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko. Ale błagam Cię precyzuj swoje wypowiedzi, mówiąc o obniżeniu podatków dla przedsiębiorców. Ja wiem, że masz oczywiście na myśli jedynie podatki lokalne ale zwykły Kowalski, który prowadzi jakiś tam swój interes pomyśli że chcesz obniżyć podatki dochodowe albo Vat. A jak wiadomo prezydent miasta takiej władzy nie ma. Wiec taka moja rada. Dokładnie precyzuj swoje wypowiedzi. Mój głos już masz 🙂 Pozdrawiam

W myszce wygladasz jak woznica, jak debil…

Głos na wszystkich tylko nie na tych co nic nie robią przez ostatnie 8 lat, a kaskę przytulaj

Szkoda, że w takich Pabianicach pełno kandydatów a w mniejszych miejscowościach i gminach np. w Dłutowie nie ma na kogo głosować.