Strona główna Na sygnale Kryminalne Ochroniarz w Carrefourze został pobity. Z zemsty

Ochroniarz w Carrefourze został pobity. Z zemsty

21

Dwóch Cyganów zemściło się na ochroniarzu pracującym w supermarkecie przy Popławskiej. Bandyckie zachowanie rozegrało się na oczach klientów. Nagrał je również sklepowy monitoring.

Do pobicia doszło 17 listopada. Wtedy do sklepu weszło dwóch młodych mężczyzn, którzy dotkliwie pobili ochroniarza. Uderzyli go pięścią w twarz i przewrócili na posadzkę. Chwilę później ochroniarz otrzymał jeszcze kilkanaście kopnięć w żebra, brzuch i plecy. Dopiero gdy do leżącego podbiegli inni pracownicy supermarketu, bandyci uciekli. Poszkodowany trafił do szpitala.
– Zabezpieczyliśmy sklepowy monitoring, który nagrał zachowanie i wizerunek agresorów. Na jego podstawie policjanci ustalili personalia sprawców. Bandyckie zachowanie 17 i 23-latka miało związek z wcześniejszą sytuacją, do której doszło tego samego dnia z udziałem pracownika ochrony i dwóch robiących zakupy klientek. Gdy stały przy kasie, ochroniarz zwrócił im uwagę, by nie przenosiły zakupów przez bramki kasy. Doszło między nimi do sprzeczki. Po tym incydencie kobiety opuściły sklep. Po pewnym czasie w markecie zjawili się znajomi jednej z kobiet, którzy w odwecie dotkliwie pobili ochroniarza – relacjonuje kom. Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy pabianickiej policji.

Sprawcom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Fajnie, że nie zatailiście grupy etnicznej. Brak poprawności politycznej to rzadko spotykana cnota dziennikarska.

Bo ta grupa etniczna jak Pan wskazał jest nieźle cwana i trzeba na nich uważać bo nie wiadomo co im do głowy przyjdzie jak ta akcja w sklepie .Niech ostrzegają,jestem za! Pozdrawiam

Analogicznie pan jest złodziejem, jeśli jest pan polakiem. Ja winę widzę w złym wychowaniu a nie w kolorze skóry. Takich zachowań nabyli za życia a nie rozwijając się w brzuchu matki.

Dlaczego nazywa Pan mnie i moich rodaków złodziejami? Akurat w przypadku nacji cygańskiej nazwanie ich złodziejami jest w pełni uzasadnione. Jedynie na co cyganie zapracowali to na miano złodziei, brudasów i nierobów.

Co nie zmienia faktu, że generalizowanie nie jest rozwiązaniem.
Nie każdy Cygan jest taki, jak pozostali. To samo jest z Polakami, czy Papuasami z Nowej Gwinei.
Jesteś rasistą, kolego. To niezdrowe, bo zniekształca ci osąd drugiego człowieka.
Przestań patrzeć na świat stereotypami, to może kiedyś jeszcze zmądrzejesz i nie będziesz klepał, co ci ślina na klawiaturę skapnie…

No to wychodzi na to, że ja też jestem rasistą bo nie stanę w ich obronie. Okradły mnie stare cyganki kiedy byłem małym dzieckiem- nigdy nie powiem dobrego słowa o nich. Sory, ale oni sami proszą się o złe opinie na ich temat.

W mojej osobistej opinii ten uraz z dzieciństwa do „cyganów” tak jak ktoś wspomniał wyżej przysłania ci osąd drugiego człowieka. Moim zdaniem nie wszyscy „cyganie” są oszustami. Tak, taka jest definicja rasizmu, jest pan rasistą z takimi przekonaniami. Teraz jeszcze przedstawie taką totalnie hipotetyczną sytuację – Wyobraźmy sobie, że policja wpada do pana do domu i zabiera pana do więzienia a jako tłumaczenie co zrobił pan źle odpowiadają, że ma pan na nazwisko tak jak pan ma i ktoś o takim nazwisku próbował zamordować prezydenta stanów zjednoczonych, więc stwierdzili, że wszyscy ludzie, którzy noszą takie nazwisko to mordercy. Naukowo jest… Czytaj więcej »

Oczywiście, że nie wszyscy Cyganie to złodzieje, są wśród nich tacy co nie mają rąk i nóg, nazywamy ich wtedy inwalidami.

Zamieściłem wcześniej komentarz, który odnosił się zarówno do Pańskich (i nie tylko) wypowiedzi w stosunku do mnie, jednak nie został uwzględniony przez admina. Może admin odpowie dlaczego tak się stało. Czy to przez linki, które były zamieszczone, a może w imię tolerancji zamieszczane są komentarze zgodne z jedną linią? Niemniej jednak, wkleje swój tekst ponownie. Kwestią czasu było to jak ktoś po przeczytaniu mojego komentarza nazwie mnie rasistą. „Jeśli brakuje ci argumentu, wtedy rozmówcę nazwij nazistą/faszystą/rasistą (niepotrzebne skreślić). Nikt nie będzie brał na poważnie tego co ma do powiedzenia.” – jest to zasada wykorzystywana w publicznej debacie, głównie przez osoby… Czytaj więcej »

W pełni popieram pana opinię:)

Wychowanie idzie wraz z grupą etniczną i pochodzeniem. Tak jak Polak pie wodke i kombinuje tak Hiszpan i Wloch pije wino i mniej sie stresuje swiatem praca i wszystkim ; )

Moja koleżanka nie pije wódki a jest polką. Już samo to jest dowodem, że pańska teoria jest kłamstwem.

albo jest w wielkiej brytanii albo jest to kwestia czasu 😀

Cyganie to złodziej i nie ma to nic wspólnego z rasizmem , oni są tak wychowywani od wieków , nawet mają kodeks złodziejski który jest częścią ich kultury i sięga czasów Jezusa , cyganie twierdzą że Jezus miał być przybity do krzyża czterema gwoździami ale jeden został ukradziony przez cygana dlatego Bóg w nagrodę pozwolił im kraść . Panu proponuję wyleczyć się z choroby zwanej lewactwem , a Pańska koleżanka jest tylko wyjątkiem nie dowodem i jak jest powszechnie wiadome wyjątek potwierdza regułę .

widzę ze trzyma pan szable ale szermierz z pana jest jak z koziej dupy trąba

Gównoburza, a cyganów i tak nie obchodzi co o nich mówimy..

A gdzie jest napisane ze to byli czarnoskórzy cyganie, to po prostu są bandyci pochodzenia romskiego uczeni takich zachowań od kołyski, panie mądralo i złodzieju bo przecież jesteś polakiem.

Jestem ciekaw jeszcze jednej rzeczy. Tylko teoretyzuje.
Gdybyśmy wygospodarowali ogromny kawałek terenu, bogaty w surowce itp i zesłali tam wszystkich cyganów i przez 50 lat, a nawet i 100 lat nie ingerowalibyśmy w żaden sposób w to co robią. Po prostu pozwolili byśmy im mieć swoje państwo, to jestm ciekaw jak po tych 100 latach to państwo by wyglądało. Jaką by mieli architekturę, system szkolnictwa, opieki zdrowotnej? Jak wygladałaby ich sztuka i tradycja i codziennne zwyczaje? Ilu byłoby ludzi, którzy byliby autorytetem międzynarodowym w jakieś dziedzinie?

Chciałbym tylko dodać informacyjnie dla wszystkich ludzi, że ochroniarz tam pracujący nie dostanie za to ani grosza (chyba, że odszkodowanie ze strony sprawców), ponieważ pracuje na umowę o zlecenie i do tego nie będzie miał nic zapłacone za te dni, które będzie przebywał w szpitalu czy tez na zwolnieniu. Wiem ponieważ również pracowałem w tej formie tylko, że w IKEI i znajomy również dostał w twarz… później obliczył, że dostał 8zł za każdy dzień na zwolnieniu.

Jestem ciekaw jakby taka batalia się potoczyła. Generalnie jestem nastawiony, że byłoby z tym dużo problemów. Czytałem pewien artykuł jak były ochroniarz procesował się z tą konkretną firmą ochroniarską i sprawa doszła już wysoko ponieważ za każdym razem nie zgadzał się z werdyktem i koniec końców sąd nie stwierdził, że te dwie firmy, które zatrudniają ochroniarza to są te same firmy.

Aha zapomniałem dodać, że ochroniarz podpisuje umowę z dwoma firmami i po przekroczeniu limitu godzin na jeden etat by nie trzeba było płacić mu nadgodzin pracuje na rzecz drugiej firmy.

Jakiej nacji by nie byli, powinni za to jakąś kare ponieść. Pieniężną nie bo ukradną czy coś. Siedzieć też słabe, bo za nasze. Jakaś publiczna chłosta czy coś. No ale może musimy poczekać aż nowy rząd w trybie pilnym wprowadzi takie prawo.