Strona główna Na sygnale Kryminalne Cztery osoby zatrzymane. Wśród nich kobieta

Cztery osoby zatrzymane. Wśród nich kobieta

0

Sprawcy wtargnęli do mieszkania 34-latka, pobili go i okradli. Do zdarzenia doszło 2 czerwca w kamienicy przy ul. Warszawskiej.

W godzinach wieczornych 34-letniego lokatora zaniepokoiły hałasy dobiegające z korytarza. Chcąc zobaczyć co się dzieje, otworzył drzwi. Wtedy jeden z napastników uderzył go pięścią w twarz. Zamroczony ciosem osunął się na podłogę.

– Sprawcy kopali ofiarę po całym ciele. Kiedy mężczyzna stracił przytomność weszli do mieszkania, skąd skradli  laptopa, telefon komórkowy, pieniądze oraz dokumenty. Opuścili kamienicę, pozostawiając pobitą ofiarę bez pomocy – informuje mł. insp. Joanna Kącka z łódzkiej policji. – Zakrwawionego i leżącego na klatce schodowej 34-latka znalazła sąsiadka, która natychmiast powiadomiła pogotowie.

Mężczyzna trafił do szpitala. Dopiero kilka dni po zdarzeniu pokrzywdzony powiadomił policjantów i złożył zawiadomienie.

– Między innymi na podstawie podanych rysopisów i znajomości środowiska przestępczego kryminalni wytypowali i zatrzymali cztery osoby mające związek z tym rozbojem – dodaje Kącka.

Do policyjnego aresztu trafiła 22-latka oraz trzej mężczyźni w wieku 30-31 lat. Policjanci odzyskali również skradzionego laptopa. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej czwórce prokuratorskich zarzutów dokonania rozboju. Wobec dwóch podejrzanych sąd zastosował tymczasowe aresztowania. Całej czwórce grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

info. KWP w Łodzi.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments