Strona główna Aktualności Nowe oświetlenie, oznakowanie, progi… Aby piesi czuli się bezpieczniej

Nowe oświetlenie, oznakowanie, progi… Aby piesi czuli się bezpieczniej

5
Skrzyżowanie ulic Myśliwskiej i P. Skargi.
Niemal 830 tysięcy złotych zainwestuje powiat pabianicki w przebudowę przejść dla pieszych na drogach, które są w jego zarządzie. Dzięki temu ma być bezpieczniej.

Prace we wskazanych przez urzędników miejscach wykona wyłoniona w przetargu firma z Łodzi (nastąpiło to dopiero za trzecim razem; dwa postępowania nie przyniosły rozstrzygnięcia). Umowę już podpisano, a ostateczny termin realizacji robót został ustalony na 31 maja 2022 roku.

Wszystkich lokalizacji jest osiem. To:

  • skrzyżowanie ul. Myśliwskiej i ul. P. Skargi w Pabianicach (przebudowa przejścia)
  • okolice ul. Platynowej w Piątkowisku (budowa przejścia)
  • okolice biblioteki w Piątkowisku (budowa)
  • ul. 20 Stycznia w Pabianicach (przebudowa)
  • ul. Kolejowa w Konstantynowie Łódzkim (przebudowa)
  • ul. Grota Roweckiego w Pabianicach(przebudowa)
  • Szydłów (przebudowa)
  • ul. Piłsudskiego we Wrzącej (przebudowa)
– Zależnie od lokalizacji przejścia zostaną doświetlone, nastąpi też montaż progów zwalniających i pojawi się odpowiednie oznakowanie – informuje Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa.

Sporą część potrzebnych na ten cel środków – 480 tys. zł – powiat pozyskał jako dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Niemal 350 tys. zł dołoży natomiast z własnego budżetu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Chorych pomysłów ciąg dalszy

Niestety..

Wszędzie tylko progi progi i inne szykany drogowe jakie widzimy np na ulicy W Janke. Władza głośno ogłasza jak to dba o nasze bezpieczeństwo. Mija rok użytkowania z progów wystają tylko śruby mocujące i nikt już nie wymienia na nowe. Było minęło. przyklad z ulicy Grobelnej.

Progi to głupota do potęgi en-tej..XXI wiek, a my ustawiamy „barykady i zasieki ” na jezdni.. ten kto decyduje o ich zainstalowaniu powinien jak najszybciej przeprosić ludzi, usunąć je i wyremontować za własne pieniądze zawieszeniu wszystkim poszkodowanym.

Najlepsze progi są przy szkoleń 3 na Grota ,nie dość ze każdy omija (gratulacje za zatwierdzenia projektu ) to ostatnio o mało mama z dwójka dzieci ledwo uszła z życiem :(((( władze znają problem ale …pokruszyć brzuch z urzędu i coś zrobić .