We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy o rozpoczęciu budowy galerii handlowej przy ul. Łaskiej, a już lada dzień obiekt zostanie otwarty.

Inwestor złożył do do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wniosek o wydanie decyzji o pozwolenie na użytkowanie. Taki dokument umożliwia legalne korzystanie z obiektu budowlanego.

– Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu inspektorzy przeprowadzą kontrolę – wyjaśnił Janusz Dąbek, szef inspektoratu.

Najemcy przygotowani są na otwarcie 25 maja.

Jak udało nam się ustalić w galerii będzie funkcjonował Rossmann i księgarnia z zabawkami. Jakie sklepy powstaną jeszcze przy ul. Łaskiej? Przekonamy się za kilka dni.

Zdjęcie z września 2017

 

REKLAMA
Poprzedni artykułChore ryby w stawach. Co z kąpieliskiem?
Następny artykułKurtka wiosenna na każdą pogodę
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

super, kolejny rossman, już się nie mogę doczekać

Nie kolejny, bo kosztem tego na Konopnickiej…

Nie przesadzają trochę z tymi galeriami. Wszędzie galerie a wciąż te same sklepy.

Miasto marketów, aptek i banków…. Cóż za rozwój. A firmy? Omijają nas szerokim łukiem. Taki mamy klimat : /

Kupujesz w markecie gówniane jedzenie, jak zachorujesz od tego to leki kupisz w aptece. Brak środków? Bank ci „pomoże”. I interes się kręci….

nasze władze tak rozwijają nasze miasto. powiedzą że są nowe miejsca pracy.
szkoda tylko że robą wszystko żeby mali i duzi przedsiębiorcy od nas uciekali.
Padła Papiernia, tkaniny techniczne, narzędziówka, i można jeszcze wymieniać. A władza w roku wyborczym szaleje na fejsie.

Władze miasta niespecjalnie mają na to wpływ.
P.S.
Narzędziówka – o ile mi wiadomo – nadal istnieje.

Nowe miejsca pracy. Chyba taniej siły roboczej. By lepiej wybudowali porządne przedszkole albo żłobek. Wybory się zbliżają to wmyślają jak się wykazać żeby na nich zagłosować.

Właśnie przez galerie handlowe jak i sklepy wielkopowierzchniowe miasto upada. Właściciel dużej marki który ma np 50 sklepów może sobie pozwolić by sklep w Pabianicach nie przynosił dużych zysków bądź nawet przynosił stratę bo to dla niego kropla w morzu. Lokalny przedsiębiorca w takiej sytuacji długo nie wytrzymuje, bo ile można żyć z oszczędności albo dokładać do interesu. Mało tego osoba lokalna ponosi koszty związane z działalnością najczęściej w Pabianicach lub okolicach (np. biuro rachunkowe, tankowanie samochodu, zakup opakowań do firmy, reklama w lokalnych gazetach itp) co napędza lokalną gospodarkę. Gdy przestaje on korzystać z tych usług spada przychód i… Czytaj więcej »

Ja tylko skromnie przypomnę, że teren, na którym postawiono kolejną galerię należał do PKP (istniała tam bocznica, wagi i punkt przeładunkowy z rampami). Ktoś PRYWATNIE kupił ten przybytek, wyburzył nieruchomości, wyrwał torowisko i zaadaptował pod centrum handlowe. Teren posiada możliwość takiego zagospodarowania przestrzennego. Równie dobrze mógłbym kupić sobie jakąś prywatną nieruchomość na Zamkowej, zrównać z ziemią i postawić Biedronkę. Wolny rynek. Miasto tutaj wiele nie działa. Może jedynie „blokować” w planach zagospodarowania przestrzennego. W teorii przybędzie kilka miejsc pracy, do budżetu wpłyną pieniądze z podatku od nieruchomości, a ktoś będzie miał bliżej do sklepu z zabawkami. No i znika kolejna… Czytaj więcej »

Na Żeromskiego będzie galeria handlowa? Chyba jednak się mylisz.

Plac pomiędzy Żeromskiego a Bagatela. Budują obiekt handlowy na terenach wozowni dawnego „Pamotexu”.

A ja jestem przekonany, że plany sprzed kilkunastu lat zmieniły się dawno i tam będzie jednak siedziba firmy produkującej materiały opatrunkowe.

Dokładnie jest tak jak piszesz, tam będą biura firmy.

Dzięki za sprostowanie, gdzieś czytałem, że będzie inaczej i to mnie zmyliło.

A wiedzą Państwo może jak będzie zagospodarowany ten spory plac obok starej wozowni? Teren wydaje się być pod coś przygotowywany.