Strona główna Sport Sport młodzieżowy Nikola i Klaudia w grze podwójnej dotarły do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski

Nikola i Klaudia w grze podwójnej dotarły do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski

0
fot. UKS Korona Pabianice

W pierwszy weekend września w Bieruniu odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie. Wśród 125 zawodników rywalizujących o tytuł mistrza kraju znalazły się również trzy młode zawodniczki UKS Korona Pabianice.

Pierwsza z badmintonistek Aleksandra Jacoń zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej zakończyła rywalizację w pierwszej rundzie zmagań. Druga, Nikola Nowińska w grze pojedynczej zmagania zakończyła w drugiej rundzie turnieju. Natomiast w grze podwójnej w parze z Anną Kotlarską (MKS Garwolin), po bardzo zaciętym pojedynku, mając pięć lotek meczowych i będąc już jedną nogą w półfinale niestety dziewczyny musiały uznać wyższość przeciwniczek i odpadły z rywalizacji w ćwierćfinale. Trzecia, Klaudia Płusa, tak samo jak jej koleżanka Nikola w grze pojedynczej odpadła w drugiej rundzie zawodów. Wszak w grze mieszanej w parze z Bartłomiejem Butkusem (UKS Bursztyn Gdańsk) badmintoniści zakończyli swój udział na etapie ćwierćfinału przegrywając spotkanie jak się później okazało, z brązowymi medalistami mistrzostw kraju.

Link do wyników turnieju: https://www.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=AE1979C0-339C-414E-84C8-CDC56716DB93.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments