Zapaśnicy PTC Pabianice pojechali do Staszowa w województwie Świętokrzyskim, aby powalczyć o medale na XXV. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Niestety, z planów tych wyszły nici.

W imprezie wzięło udział 160 finalistów z 48 klubów z całej Polski. W gronie tym pojawiła się pięcioosobowa ekipa z naszego miasta.

Piotr Ludwiczak (55 kg) ostatnio regularnie plasował się na pozycjach medalowych, dzięki czemu wyrósł na niemal pewnego kandydata do zdobycia choćby brązowego krążka. Zaczął jednak nieudanie, bowiem w pierwszej walce przegrał z mistrzem Europy u-15 Oliwierem Skrzypczakiem. Później było nieco lepiej, bo wygrał dwie walki, poprzez położenie rywali na plecy. W walce o brązowy medal nie podołał jednak Filipowi Lochowi z ZKS Radomsko i ostatecznie uplasował się na piątym miejscu.

Jeszcze gorszy start zanotował ubiegłoroczny zdobywca brązowego medalu Wiktor Powalski. Ostatecznie wygrał on jedną walkę, ale później przegrał dwie kolejne i swój udział w turnieju zakończył na siódmym miejscu.

Walczący w kategorii 45 kilogramów Emil Lenard także zdołał wygrać tylko jeden pojedynek, a po porażce w dwóch kolejnych został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji.

W kadrze PTC znaleźli się także Igor Saktura oraz Kacper Sobczyk, którzy zajęli odpowiednio jedenaste i dziewiętnaste miejsce.

Klub z Pabianic w klasyfikacji drużynowej zajął ostatecznie 13. pozycję.