Strona główna Aktualności Z miasta Nie wiadomo, kiedy sygnalizacja przy ryneczku będzie sprawna

Nie wiadomo, kiedy sygnalizacja przy ryneczku będzie sprawna

51
Na początku lipca awarii uległa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Grota Roweckiego i Nawrockiego. Niestety, nie wiadomo, kiedy światła zaczną działać. 

– Konieczna jest gruntowna naprawa układu sterowniczego, a do czasu pozyskania i wymiany tego urządzenia – sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu będzie działa w trybie awaryjnym – sygnał żółty, pulsujący – taki komunikat Starostwo Powiatowe w Pabianicach wydało 7 lipca.

Okazało się jednak, że konieczna jest wymiana wspomnianego sterownika. Koszt to około 60 tys. złotych. Niestety, urządzenie na tę chwilę jest niedostępne. Urzędnicy nie wiedzą, kiedy zostanie sprowadzone do Pabianic.

Tymczasem kierowcy muszą stosować się do znaków drogowych. Przypominamy, że pierwszeństwo mają kierowcy jadący ul. Grota Roweckiego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na Myśliwkiej mieli 150 tys. Na pomalowanie kolorowych pasów i pomarańczowe lampki, a na światła na skrzyżowaniu gdzie jest dużo wypadków w tym śmiertelne to nie mają. BRAWO PABIANICKI POWIAT!!

Drogi Wici ale gdzie w artykule jest napisane, że nie ma pieniędzy? Problem jest brak dostępności urządzenia a nie kasy. Czytanie ze zrozumieniem to nadal największy problem ludzkości

W artykule nie ma, ale większość wie 🙂 A Ty pewnie udajesz tylko, że nie wiesz.

Pieprz*nie! Jak dojdzie do tragedii, wtedy światła zaczną działać. Tak oszczędza miasto na wszystkim!

Etam, wcale nie oszcedza. Zobacz jaki mamy rozmach na Zamkowej no no

Ja proponuję zamknąć całe skrzyżowanie. I tak połowa miasta zamknięta więc jedno skrzyżowanie mniej nie zaszkodzi. 🙁

Może jakieś ćwiczenia dla drogówki celem odświeżenia kierowania ruchem… szczególnie w sobotę do południa kiedy handel na rynku największy

jutro to oni będa łoić na suszarką a nie jak frajer za darmo machać na skrzyżowaniu!

Po czym wznosisz, że drogówka potrzebuje ćwiczeń w kierowaniu ruchem?

Trening czyni mistrza… tak jak ćwiczy się na strzelnicy tak ćwiczy się konkretne zachowania by weszło w nawyk.

Po czym wnosisz, że nie są na bieżąco szkoleni , że trzeba im coś odświeżać i że nie mają nawyków?

po tym jak wygląda kierowanie ruchem np. podczas święta zmarłych na kilińskiego 🙂

Nikt nie kieruje ruchem w Święto Zmarłych. Więc jak niby wygląda?

Pewnie po tym że nie mają okazji żeby to ćwiczyć w realnej sytuacji więc jest okazja żeby trochę pomachali lizakiem

Widziałeś, żeby policjant na skrzyżowaniu kierował ruchem lizakiem?

Kiedys widzialem jak Pazura przebrany za policjanta kierowal ruchem. to moze juz niech nie robią tego przy tak ruchliwym skrzyzowaniu

Mnie tam pasuje jeżdżę Grota Roweckiego na wprost to zawsze mam „zielone „

A my w ogóle mamy jakieś władze w tym mieście?
Czy osoby od organizacji eventów i rozdawania kiełbasek? 0 wpływu na to co się dzieje w mieście. Masakra

Ja proponuje utworzyć tymczasowe rondo, namalować okrąg, na środku postawić paprotkę i będzie git majonez 🙂

I to jest słuszna koncepcja, sława dla miasta gwarantowana jak się telewizje różne zlecą 🙂

Dobry pomysł, jak w Anglii, wszędzie ronda i się jeździ.

Może warto ustawić światła tymczasowe, tak jak na trzech wahadłach? A te pulsujące wyłączyć.

Potraficie debile czytać ze zrozumieniem??? Nie są problemem pieniądze tylko NIEDOSTĘPNOŚĆ sterownika… 🤦‍♂️🤦‍♂️

Agnieszka – poczytaj piętro niżej i dostrzeżesz ,kto jest debilem

A tam jest jakis sterownik?

To jest propozycja jakiś dziadowskich oszczędności, my jesteśmy poważną instytucją i kupimy ten za 60 tysięcy nawet jeśli będzie dostępny za 5 lat i jego cena wzrośnie 5 razy.

Musisz im wysłać na adres mailowy.
Inaczej się nie pofatygują szukać tego linku po epainfo.

Już zapewne to widzieli i kolega kolegi od realizacji zamówienia chodzi posr…y i szuka kontroferty.

Powinnaś otrzymać jakąś nagrodę od rezydenta upadłego miasta. Tobie się chciało poszukać i ZNALAZŁAŚ. Ale zapewne okaże się , że nie jest właściwy i temat wraz z kasą (nagrodą) dla Ciebie – upadnie. hm

Kto w przypadku tego twojego cudownego supersterownika jest gwarantem tego, że że wszystkich stron na raz nie zaświeci się zielone światło?

Last edited 6 miesięcy temu by Steruś

O znalazła się kolega kolegi 🙂

O znalazł się Myryjan. Najmundrzejszy z mundrych. On zna się na wszystkim i wie jak wszystko zrobić lepiej.

Pierwszy lepszy elektronik wrzuciłby tam układ zrobiony na poczekaniu chociażby na przeczekanie… A tak to ni ma, nie wiadomo kiedy będzie xD

Profesjonalny sterownik do sygnalizacji swietlnej kosztuje 5.200zł i jest dostepny od ręki

można prosić o jakiś symbol ean czy kod tego sterownika? myślę że szybciej czytelnicy wygoglują i znajdą w sieci ten produkt. i pewnie cena…..

To skrzyżowanie wymagające uwagi. Spory ruch a przez remont mostu kiedy tam odbywa się ruch wahadłowe na tym skrzyżowaniu ciężko przejechać ulicą Nawrockiego. Do tego beznadziejnie piesi blokujący dodatkowo możliwość szybszego przejazdu. Masakra . A policjanci grzeją fotele na komendzie.

mylisz się . policjanci łoją na dalszym odcinku na świetlickiego, za prędkość, tych co juz depneli po tm jak wystali się na skrzyżowaniu 🙂

Czy jest metr drogi dla kierowcy – , króry nie wymaga uwagi???

Nic dodać nic ująć – wymierające miastojest na skraju upadku. XXI wiek – rok 2022 ,a w mieście nie da rady naprawić prostego w sumie urządzenia infrastruktury jakim jest sygnalizacja świetlna skrzyżowania ulic……………..Chcę przypomnieć niedowierkom ,że takie urządzenie jest dostępne dopiero w mgławicy Oriona , więc trochę to potrwa. Widzę tutaj artykuł dotyczący tego , co chcemy w mieście do 2030 roku. Dopisuję swoje spostrzeżenie – NIECH NAPRAWIĄ do tego roku. A tak na serio – jak nie wiadomo o co chodzi – to są to ZAWSZE pieniądze !!!. Jakież to upadłe miasto…. Opublikujecie mojego posta Panie moderatorze ?

mam makiete kolejki torowej z przejazdami i działającymi skrzyżowaniami. moge wymontować przekaźniki i pożyczyć miastu na te skrzyżowanie. u mnie działa bez problemu.

PABIANICKIE DZIADOSTWO.

Pamiętam czasy, jak na skrzyżowaniu Marchlewskiego i Nawrockiego nie było zamontowanej sygnalizacji. Oj było wtedy trochę dzwonów.

Kpina z ludzi normalnie. Może nowa sygnalizacja po prostu? tam te światła są beznadziejnie zgarne, a na czerwonym świetle skręca po 5 aut blokując przejazd tym, co mają już zielone.

Pewnie jak ktoś zginie na tym skrzyżowaniu to jakimś cudem nagle sterownik się znajdzie bardzo szybko . Obym się mylił i nic nikomu się nie stało złego .

A co na to właściciel skrzyżowania, pan Starosta Habura. Może się osobiście wypowie?

Ów pan wygrzewa stare kości gdzieśtam………..iiiiii nie ma czasu

Przecież to jest narażanie każdego dnia kierowców i pieszych na niebezpieczeństwo a to podlega pod art 160 K.K. tylko trzeba się zastanowić nad paragrafem. Może jak kilka osób złoży zawiadomienie do prokuratury to się szybko i części znajdą lub inne rozwiązanie.

Możesz sobie składać co chcesz i gdzie chcesz. Najlepiej na Berdyczów

No i widzisz Ewunia pomogło i sygnalizacja działa. A ty jak będziesz miała potrzebę pisz na ten swój Berdyczów skąd zapewne pochodzisz.

Teraz przy okazji tej awarii widać że połowa ludzi nie umie jeździć tzn. Nie zna znaków . Są na drodze z pierwszeństwem a blokują droge bo nie wiedzą czy mają jechać czy ustąpić tym z Nawrockiego. Ludzie idźcie na kurs teoretyczny.