Strona główna Aktualności Wzrasta liczba interwencji z nietrzeźwymi

Wzrasta liczba interwencji z nietrzeźwymi

5
foto: SM
Straż miejska podsumowała dotychczasowy okres wakacyjny w kategorii interwencje z pijanymi. Liczby pokazują, że niektórzy z pabianiczan mają problem z procentami.

W okresie od 1 czerwca 2022 r. do 27 lipca 2022 r. funkcjonariusze miejscy przeprowadzili 87 interwencji wobec osób nietrzeźwych lub spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych. Skutkiem interwencji było wystawienie 41 mandatów na łączną kwotę 4100 zł. 11 osób dostało szansę w postaci wysłuchania pouczenia.

– Interwencje wobec osób nietrzeźwych polegają najczęściej na „usuwaniu” z widoku i przestrzeni publicznej tych osób poprzez dostarczenie ich do Policyjnej Izby Zatrzymań lub pod opiekę rodziny – mówi Tomasz Makrocki, komendant SM w Pabianicach. – Te bardzo często niełatwe i specyficzne interwencje stanowią jedną z wielu gałęzi naszych działań w dbaniu o porządek i bezpieczeństwo w mieście do którego jesteśmy powołani.

Osoby, wobec których straż miejska podejmuje interwencje najczęściej śpią na ławkach, klatkach schodowych czy parkach, często w centrum miasta. To coraz częstszy widok o czym świadczy wzrost interwencji. W analogicznym okresie 2021 roku strażnicy przeprowadzili ich 72, mandaty otrzymało 20 osób, a 25 zostało pouczonych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dziwicie się, że tak się dzieje? Poczekajcie jeszcze trochę a w tym kraju mlekiem i miodem płynącym co drugi będzie chodził nawalony ze szczęścia…

Z tym może być różnie. Przy tych cenach cukru to nawet bimber wkrótce stanie się towarem luksusowym.

pijmy póki czas bo już niedługo nie będzie za co pić

uważam że nie mam problemu z procentami! inni bez procentów mają z tym problem, u mnie.

Menelstwo zawładnęło Miastem. 🙂