Strona główna Aktualności Policja planuje akcję „Prędkość w rejonach przejść dla pieszych”

Policja planuje akcję „Prędkość w rejonach przejść dla pieszych”

14
W piątek (29 lipca 2022 r), na terenie województwa łódzkiego, policjanci będą prowadzili działania w pobliżu przejść dla pieszych.

W ruch „pójdą” mierniki prędkości, a funkcjonariusze z grupy Speed będą kontrolować prędkość kierowców za pomocą wideo rejestratorów.

– Kierujący powinni spodziewać się zarówno statycznych punktów pomiaru prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, zwłaszcza w miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków spowodowanych nadmierną prędkością – mówi mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi. – Nadzorem objęte zostaną szczególnie  przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których dochodziło do potrąceń pieszych.

Policja przestrzega, że kierujący nie stosujący się do ograniczeń prędkości, nie będą mogli liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy. Podają dane, z których wynika, że w od początku wakacji w 261 wypadkach zginęło 21 osób, a 320 zostało rannych.

Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności, powinien zmniejszyć prędkość, tak aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego będącego na tym przejściu albo na nie wchodzącego – apeluje policja.

Policyjne działania będą trwały cały dzień.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnio widziałem na Pabianickiej „dynamiczny” pomiar prędkości. Jak policjanci wtargneli na 3 pasmową drogę to cudem zatrzymały się auta na wszystkich pasach.. trochę ostrożności.

czytniki kart mają bo zbliżeniowo da się zapłacić a kiedy będziecie drukować faktury na przelew? to niepokojąco zmienia się w przedsiębiorstwo, bo z bezpieczeństwem ma coraz mniej wspólnego. Chciałbym przeczytać jakikolwiek raport po takiej akcji jak ona zwiększyła bezpieczeństwo. Bo „akcje” organizowane są nie tam gdzie były wypadki tylko tam gdzie dobrze można schować radiowóz i tam gdzie się dużo mandatów wystawi.

Chyba paragon?

paragon na przelew? wole fakturę na firmę 😀

Firma nie popełnia wykroczenia, tylko kierowca. Za pokwitowanie służy mandat, na którym jest wskazane, że zapłacił kartą.

Łatwa robota, nie przepuścisz na psach pieszego i 1500 zł mandatu. Dla tego tak bardzo trzeba „dbać o bezpieczeństwo pieszych”.
Jak mandat za to samo był 100 zł to piesi byli wystarczająco bezpieczni.
hahahahaha pośmiewisko z siebie robicie…

Last edited 6 miesięcy temu by mira

Kiedy mandat za to był w wysokości 100?

wtedy kiedy nikt go nie dostawał…

W ’86. Masz rację.

Poprosimy o dane, jakie są statystyki wypadków na drogach po akcjach „Prędkość w rejonach przejść dla pieszych”Jakie efekty przynoszą takie akcje oprócz worka pieniędzy.
O ile procent poprawiacie bezpieczeństwo w tych miejscach, gdzie giną ludzie i są wypadki?

cisza…

Przez 5 lat nikt nie zginął na pasach na skrzyżowaniu ul. Świetlickiego z ul. bugaj.
Po wczorajszej akcji – nikt również nie zginął.

Skoro przez większość roku świat się nie zawalił, to znaczy, że te durne akcje służą TYLKO nabijaniu kasy.

mają duuuużą tolerancję co do „w rejonach przejść dla pieszych” tak do pół kilometra czasami. Jadę świetlickiego, polują, przejść nie widzę? o co kaman?
Owszem sa dalej i wcześniej. Ale obecnie auta, nawet ze 100km/h, nie hamują 400m!