Strona główna Sport Koszykówka Nie obronią tytułu

Nie obronią tytułu

0

W trzecim meczu fazy play off toczonej do dwóch zwycięstw PKK uległ w Kutnie Pro-Basketowi i pabianiczanie będą musieli zadowolić się spotkaniem o brąz.

KKS Pro-Basket Kutno – PKK’99 Pabianice 67:53 (14:8, 21:9, 13:15, 19:21)

Po pierwszych dwóch wyrównanych spotkaniach w trzecim decydującym tyle emocji już nie było. Widać było, że dla trapionych kontuzjami wysokich zawodników oraz rozgrywającego Roberta Defecińskiego pabianiczan ten sezon trwa już za długo. Rywale dość łatwo poradzili sobie z podopiecznymi Wiesława Wincka mimo że w ich szeregach zabrakło jednego z najskuteczniejszych zawodników – Szymona Pawlaka.

Gospodarze od początku narzucili swój styl wychodząc w połowie pierwszej kwarty na prowadzenie 11:2. Mały pościg pabianiczan na niewiele się zdał, bo w połowie kolejnej odsłony kutnianie prowadzili już 28:12, a do przerwy mieli 18 oczek przewagi (35:17). Gdy pięć minut po przerwie KKS zanotował serię 11 pkt. z rzędu i prowadził już 46:19 stało się jasne, że zwycięzca tego spotkania jest znany. Pabianiczanie do końca dzielnie walczyli, ale nieznacznie wygrane 3 i 4 kwarta tylko zmniejszyły rozmiary porażki. Niemal tradycyjnie najlepiej punktującym był Kuba Orłowski – autor 23 oczek.

KKS: Poznański 20, Lewandowski 14, Ćwirko-Godycki 11, Sobczak 8, Smakowski 6, Łukasiewicz, Kołodziejczak po 4.

PKK: Orłowski 23, Frątczak 9, Grabowski 7, Jędrzejewski 6, Stępnik 4, Szymański, Szmidt po 2, Ratajczyk, Placek.

W finale KKS zagra z Ósemką Skierniewice. Oba te zespoły uzyskały już awans do turnieju strefowego. PKK czeka jeszcze pojedynek z ŁKS Szkoła Gortata o 3. miejsce. Pierwsze spotkanie w środę 2 marca o godz. 19.45 w Pabianicach.