Strona główna Aktualności Polityka Nie będzie przejazdu podziemnego na Lutomierskiej? Posłowie PiS są przeciw

Nie będzie przejazdu podziemnego na Lutomierskiej? Posłowie PiS są przeciw

37
Posłowie PiS zasiadający w sejmowej Komisji Finansów Publicznych odrzucili poprawkę do budżetu, którą zaproponował Senat. Poprawka ta daje możliwość finansowania budowy bezkolizyjnego przejazdu na ul. Lutomierskiej. 

Choć posiedzenie komisji odbyło się 19 stycznia dziś post w tej sprawie opublikował Gracjan Majewski, pabianiczanin związany z Porozumieniem Jarosława Gowina. Okazuje się, że posłowie z naszego okręgu tj. Piotr Polak, Marek Matuszewski i Paweł Rychlik zagłosowali przeciwko tej poprawce. Głos komisji jest rekomendacją dla posłów podczas głosowania w Sejmie.

– Morał jest z tego taki, ażeby tych 1193 mieszkańców Pabianic, którzy oddali głos w wyborach na tych panów, pamiętali jakimi „skutecznymi” ambasadorami naszych spraw są posłowie Matuszewski i Polak – napisał Gracjan Majewski. – Jeszcze nie wszystko stracone. Sejm ostatecznie może zagłosować wbrew rekomendacjom, ale bez wyłomu naszych posłów PiS-u z dyscypliny głosowania klubu raczej nie spodziewałbym się sukcesu. Szkoda – dodał młody polityk.

Co ciekawe wymienieni posłowie chwalili ostatnio podział pieniędzy dla samorządów z tzw. Polskiego Ładu, choć nasz powiat jest na przedostatnim miejscu w województwie pod względem proporcji przyznanych środków na jednego mieszkańca (WIĘCEJ O TYM). Piotr Polak mówił wtedy: Pieniądze są, tylko trzeba je rzetelnie znaleźć i rzetelnie podzielić.

W czwartek nad poprawkami senatorów mają pochylić się posłowie.

O budowie tunelu pisaliśmy wielokrotnie. Ostatnio w sprawę zaangażowali się politycy związani z opozycją rządową m.in. Hanna Gill-Piątek z Polska2050, Tomasz Trela z Lewicy czy senator Krzysztof Kwiatkowski.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Widocznie za mało dostali od pabianiczan by zagłosować na tak.

Czyli nie głosowali to nie damy niech nie głosują na nas dalej.🤣😁

Za mało łapówek dostali od Pabianiczan.

W końcu ktoś dba o nasze pieniądze. Dopiero co wydali miliony na remont torowiska teraz by musieli to burzyć. Szopka polityczna. Włodarze w Pabianicach to dno

Całe szczęście! Nie wyobrażam sobie, żeby obecna ekipa dorwała się do kolejnej modernizacji czegokolwiek w mieście. Po Zamkowej, a wcześniej Kilińskiego, to my Pabianiczanie wolimy jeżdzić przez przejazd i nawet czasem tam postać, niż kolejny budowlany armageddon.

Marna próba obrony i wybielenia twoich pisich idoli, trolu. Może się wypowiedzą lokalne tuzy PiSu, Różycki i Stanek ? A może już się któryś wypowiedział pod nickiem Jimmy, próbując ratować sytuację ? PiSie dno.

PIS to dno i dwa metry mułu. Za to co zrobili z krajem, to tylko proces się należy.

Ale w imieniu wszystkich Pabianiczan to się gościu nie wypowiadaj, bo nie jesteś żadnym wybrańcem narodu.

Polak, Matuszewski i Rychlik… kocie ugrupowanie.

Pisowcy się ,,brzydzą kasą z UNI to niech wyłożą ze ,,SWOICH, Partyjnych zasobów

Lokalni h………e.

Moze tusk wam wykopie ten tunel??

Jeśli Tusk coś wykopie, to tych imbecyli z Sejmu.

Wam?! To inwestycja dla wszystkich pabianiczan, specu od torów…

co się dziwić, spójrzcie tylko na wyraz twarzy u każdego z tej wspaniałej czwórki, zaszczute spojrzenia, musieli, po prostu, wykonać polecenie z góry, innej opcji nie mieli

Mam nadzieją, że teraz dostaną od pabianiczan więcej… wilczy bilet.

Pomysł i zaangażowanie opozycji to przecież trzeba odrzucić z zasady, bo przecież nie można pozwolić na ich sukces.

W chwili obecnej każde zamknięcie i otwarcie przejazdu kolejowego jest równoznaczne z 2,5 do 5 tys zł mandatu dla przemierzających go przy jeszcze mrugającym czerwonym świetle kierowców. Pomnożyć to przez ilość dziennych cykli… i kaska jest. Przy tunelu tej kasy nie będzie. Czego nie rozumiecie?

Tunel kosztuje a obecnie ceny materiałów budowlanych są chore.
Tym bardziej ,że jeden remont się toczy i nie wiadomo kiedy się skończy

Zgadzam sie. Zastanawiające jest to że w chinach taki tunel by w dwie noce wybudowali, a u nas to na bank 2-3 lata wyjdzie….

Jestem poruszony większością tych komentarzy. Zamiast wielu głosów oburzenia na tą fatalną i kompromitującą postawę posłów PIS w głosowaniu na jedną z najważniejszych inwestycji dla Pabianic jakieś śmiszki, heheszki? Ci „pabianiczanie” powinni być wykluczeni z życia społecznego Pabianic, jak ktoś dobrze napisał „dostać wilczy bilet”. Jeśli ten projekt upadnie niech się nie pokazują więcej w Pabianicach!!! Opamiętajcie się!

Niech już nie zaczynaja robić nic dopóki nie skończą Zamkowej,to co się dzieje to jakieś nieporozumienie,każdy widzi,jaką miasto zrobiło wtopę ,brak robotników ,stanęło wszystko,końca nie widać ,rozwalone całe miasto,korki ….i i jeszcze lepsza inwestycja to ta na lewitynie ,jakbyśmy port mieli taka budowa i potrzeba 🙂 Panie prezydencie zejdź Pan z kolegami już ze sceny,błazna Pan z siebie robi do czego Pan doprowadził,zero perspektyw dla młodych żeby zostali,nic Pan nie robi tylko bałagan i brak finansów.

No i dobrze. Remont podjazdu już się odbył, a oni chcieli teraz pruć wszystko od nowa i rozwalać? Nie dość wam, że 3/4 miasta już rozp?

Wilczy bilet dla tych P.Osłów , nie chcemy Was widzieć w naszym mieście.

Cały polski ład upszykszyć ludziom życie zapamiętamy was cwaniaczki …jakbym dorwał was we własne ręce zaraz byście się zgodzili na tunel …matoły

Senatorowie opozycji, wrzucili do sejmu pod obrady poprawek na 60 miliardów złotych, do każdej przylepili wzruszającą historyjkę o wiaduktach przejazdach, drogach szkołach. Wszystko po to żeby rząd budżetu nie uchwalił a wtedy PRZYSPIESZONE WYBORY. Że naród głupi to wszystko kupi, Ci zatroskani posłowie i senatorowie o wiadukt zwyczajnie czekali tylko na lament pożytecznych idiotów. I tu nie pomylili się

T.Anita! Twoja troska o nieRZĄD jest wzruszająca, ale jak powiedziałaś naród głupi to wszystko kupi, co zrobiłaś. Strach twój, że mogłyby być przyśpieszone wybory mnie bawi. No, niechby były!!! 770 mld złotych z Funduszu Odbudowy, które czeka dla Polski i przechodzi nam koło nosa, bo jeden magister (bez)prawia się uparł może w nowym rozdaniu by się już nie znalazł i Polska by te pieniądze dostała!!! 12 razy więcej niż te poprawki senatorów! I kto tu jest pożytecznym idiotą!

Zgadzam się. Zrobią lament teraz jacy my dobrzy. Tymczasem cała pabianicka ekipa do wymiany i tym samym rodziny na stołkach.

Ludzie co oni w kółko z tym tunelem . Gdzie w Pabianicach tunel myślę że da się rozwiązać ten nieszczęsny przejazd w postaci wiaduktu kolejowego a pod nim rondo i kłopot z głowy . Mogę to im rozrysować na kartce a4 🙂

Oczywite, że wiadukt, a nie tunel.

Będzie trzeba przypomnieć te mordy jak będą wybory!

Pamiętamy wszyscy
***** ***

Bardzo *****_***

Zauważcie tylko te twarze. Oczy szukają rozumu. Ideani kandydaci do programu chłopaki do wzięcia. Płakać się chce.

Ja czytam te komentarze to aż zygac się chce . Zamiast gadać głupoty ze PIS I Tusk, który od 2015 nie rzadi to wy się przepychacie zamiast działać. Wszyscy mocni w necie a co robicie w kierunku lepszego bytu ? Miliardy PIS wydaje na reklamę covid ale tego nie widzicie dajecie się manipulować. 19.03.2020 Morawiecki dostaje 5 milionów dolarów na promocję covid a w PL mieliśmy dwóch chorych . Ale wasze wolne media o tym nie mówią bo dostali d,ialke . Zacznijcie działać a nie gadać.

Komuniści z SLD i PO przecież tyle lat rządzili w Polsce i jakoś też wiaduktu nie wybudowali. Wtedy też listy pisaliście do Tuska i Mulera ? Z jakim skutkiem ?

Zamiast narzekać, wszyscy którzy tamtędy jeżdżą powinni się zorganizować i wziąć sprawy w swoje ręcę. . .