Strona główna Aktualności Z miasta Rekord „plusów”, kolejki przy punkcie wymazowym, zamknięte szkoły

Rekord „plusów”, kolejki przy punkcie wymazowym, zamknięte szkoły

16
W Polsce padł rekord wykrytych zakażeń koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia podało, że minionej doby odnotowano 53 420 nowych chorujących.

Również w powiecie pabianickim możemy mówić o rekordzie. U nas odnotowano 186 przypadków zachorowań z wykonanych aż 671 testów. Choruje prawie 1100 osób. Na kwarantannie jest 3602 mieszkańców.

– Takiej ilości osób dodatnich na terenie miasta i powiatu nie było od początku pandemii – mówi Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pabianicach.

Jak duża jest skala piątej fali epidemii koronawirusa widać przy punkcie wymazów, na tyłach stacji Orlen przy ul. Kilińskiego w kolejce stoi około 30-40 samochodów co przekłada się na ponad godzinę oczekiwania na pobranie materiału do badań.
Prezydent Grzegorz Mackiewicz poinformował dziś, że jest szansa, iż od piątku 28 stycznia ruszy kolejny punkt pobrań. Ma być prowadzony przez prywatny podmiot. Nie zostały jednak załatwione jeszcze wszystkie formalności w tym temacie, dlatego prezydent nie podał dokładnej lokalizacji.

W Pabianickim Centrum Medycznym zajętych jest 49 łóżek covidowych. Najstarsza  pacjentka ma 94 lata, najmłodszy pacjent to 37-letni mężczyzna. Pod respiratorem leżą 2 osoby.

Nieciekawie wygląda też sytuacja w lokalnych szkołach. Zamknięte są trzy szkoły w powiecie. To II LO w Pabianicach i podstawówki w Lutomiersku.

Przypadki kwarantanny lub izolacji odnotowano sześciu pabianickich szkołach podstawowych (najwięcej w SP 3 – 366 uczniów, najmniej w SP 8 – 14 uczniów) i trzech przedszkolach (PM 3, 12, 14). Jak ustaliło ministerstwo edukacji, dd czwartku, 27 stycznia do 27 lutego wszyscy uczniowie klas 5-8 z szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej.

Jak informuje ratusz, rusza dystrybucja darmowych maseczek ochronnych. Do rozdania jest 300 tys. sztuk z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Mieszkańcy będą mogli je odebrać w różnych punktach miasta. Miejsca dystrybucji maseczek: Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa i administracje, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Rejony Obsługi Mieszkańców, Miejskie Centrum Pomocy Społecznej, Straż Miejska, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Zakład Komunikacyjny (punkty sprzedaży biletów), Urząd Miejski, Miejska Biblioteka Publiczna i filie, ZWiK, ZEC, pabianickie parafie, MOSiR, PaFaNa ul. Warszawska 75, Centrum Seniora ul. Konopnickiej 39, administracja targowiska ul. Południowa 15a.
Maseczki trafiły też do wszystkich gmin powiatu pabianickiego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych otrzymała te „darmowe” maseczki za darmo od producenta Kingfa Medical?

Jeżeli nie, to bardzo proszę nie wprowadzać w błąd obywateli, że dostaliśmy je za darmo. Przecież zapłacone było z budżetu państwa, czyli z Naszych kieszeni.

Jak wszystko w tym i w każdym innym kraju. Ale odkrycie.

czy te maseczki co beda rozdawane spelniaja wymogi bezpieczeństwa ?

czy te maseczki co będa rozdawane za darmo to spełniaja wymogi bezpieczeństwa ? na ile nas chronia

Na tych maseczka są prondki wirusa nie polecam z nich korzystać !

czy można przedstawić jakiś skan że te maseczki mają certyfikat jakiś, że faktycznie zabezpieczają. czy to tylko placebo z bawełny ze wzorkami? Pytam bo w przypadku rozdawania przez miasto poprzednio płynów dezynfekcyjnych otrzymałam pudełko butelek z płynem po terminie

Jedynie półmaski FFP3 chronią przed wirusami te zwykłe medyczne pozwalają jedynie ograniczyć zarażanie innych obywateli czyli nas nie chronią

Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych dowiozła maseczki z prawidłowym terminem użytkowania czy nadal są przeterminowane.

Ilu chętnych na 7 dni wolnego, zamiast pracować ja wolę leniuchować.

I tak wszyscy umrzemy….. 🙂

Ci ludzie na serio mają nierówno pod sufitem…

Masz nierówny sufit, pewnie krzywo podwieszony😂

Pod jego sufitem jest równo, bo twierdzi że Ziemia jest płaska.

Mówiąc krótko ta cała błazenada przynosi efekt konowały wedle zaleceń wszystkich na testy żeby nikt nie zarzucił ministrowi choroby i nagłej śmierci że się mylił a ludzie jak barany na wszystko się godzą

I kasiorka leci.

i wieczne narzekania POlaczków.. boże bierz maske i spokój, na co te wasze uszczypliwe narzekanie.. ciagle żle…