Strona główna Aktualności Z miasta Nicze zamiast Waryńskiego. Ile to będzie kosztować?

Nicze zamiast Waryńskiego. Ile to będzie kosztować?

19

Bożenna Kozłowska z rady miejskiej, zapowiedziała, że będzie wnioskować o zamianę nazwy ulicy położonej w centrum miasta. Chce uhonorować Karola Nicze. 

Radna z klubu Prawo i Sprawiedliwość, zdradziła swoje zamiary, podczas debaty nad zmianą nazwy ulicy Kolejowej na Stanisława Staszewskiego (WIĘCEJ). Podobny pomysł miała kilka lat temu radna Monika Cieśla (również PiS). Realizacja skończyła się jedynie na zmianie nazwy patrona Szkoły Podstawowej nr 17 , z Ludwika Waryńskiego na Małgorzatę Kozerę – Gliszczyńską, tragicznie zmarłą koszykarkę z Pabianic.

Dlaczego Waryński nie jest już patronem szkoły?

– Ludwik Waryński zawsze był otoczony szacunkiem i nigdy nie był w naszej szkole deprecjonowany. Mimo tego, że był wybitną postacią dla swojej epoki, to w XXI wieku – stał się dla naszych uczniów postacią zbyt odległą i nie dającą młodym współczesnym ludziom wzorców bliskich i zrozumiałych. Wpłynęły na to nie tylko zmiany ogólnospołeczne i gospodarcze kraju ostatnich 25 lat, inna rzeczywistość codzienna, ale także nie bez znaczenia miało tu obniżenie wieku szkolnego naszych uczniów. Dawniej w 8-klasowej szkole podstawowej uczniowie kończąc szkołę mieli 15 lat. Obecnie w 6-klasowej szkole podstawowej uczniowie kończą szkołę mają 13, a za moment po obniżeniu wieku rozpoczęcia nauki od 6 roku życia kończąc szkołę będą mieć lat 12. Tak młodzi uczniowie nie rozumieją postaci obecnego patrona, jego działań i zasług – tak potrzebę zmiany patrona argumentowała rada rodziców oraz rada pedagogiczna szkoły.

Jeśli w przypadku szkoły, wrzucenie Waryńskiego do lamusa historii wydaje się zrozumiałe, to czy da się uargumentować zmianę nazwy ulicy? Czy to, że Waryński miał poglądy socjalistyczne i może kojarzyć się z komunizmem, powinno wpędzić miasto w koszty?

Otóż przy Waryńskiego zameldowanych jest 367 osób. Każdy z mieszkańców posiada dokumenty, a dorośli umowy w bankach, firmach czy innych instytucjach. O ile w nowym dowodzie nie wpisuje się adresu zameldowania, to dokument z nieistniejąca nazwą ulicy będzie najzwyczajniej nieaktualny. W prawach jazdy i dowodach rejestracyjnych pojazdów adres już jest wpisywany.

Przy omawianej ulicy zarejestrowane są też 23 firmy. Każda z nich musiałaby wymienić pieczątki, wizytówki czy materiały reklamowe. Jedna pieczątka kosztuje około 50 złotych. Właściciele firm musieliby o zmianach poinformować banki, instytucje, aktualizować wpisy internetowe w bazach firm (np. Panorama Firm) itp.

Pomysłodawcy wiedzą na pewno, że przy Waryńskiego znajduje się Powiatowy Urząd Pracy.

– Na wymianę pieczątek urzędowych wydalibyśmy około 1 500 złotych. Ciężko obliczyć pracę jaką musieliby wykonać urzędnicy dokonując aktualizacji adresu we wszystkich współpracujących instytucjach tj. ministerstwie, ZUS, urzędzie skarbowym. Doszłyby koszty pocztowe – wylicza Danuta Skwirowska, dyrektor PUP w Pabianicach. – W takiej sytuacji powinniśmy wystąpić do miasta, żeby pokryło nam te koszty. Myślę, że pana Karola Nicze można w jakiś inny sposób uhonorować. Jako biedne miasto powinniśmy oszczędzać. Może dlatego jesteśmy biedny, bo wyrzucamy niepotrzebnie pieniądze.

Weź udział w naszej sondzie i odpowiedz na pytanie.

[yop_poll id=”3″ tr_id=””” show_results=”-1″]

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jak Kozłowska pokryje swoje fanaberie to można zmienić na ulicę Wizjonera Termo

A kim był ten cały Nicze ?
Dlatego na PsiS nie glosuję. Ludzi nie zaradni do tego stopnia że jak kotek wejdzie za szafę to musi prezydent dudziusz wpaść i kotka wyciągnąć.
Czekam na wybory i na te jajca jakie będą, ale tylko jedno mnie pociesza smutna morda jaszczury sropacz może emigranci ją pocieszą.

Ta cała Kozłowska to jak ona się dostała do tej rady
Dziewczyny z urzędu mówią że nie ma bardziej upierdliwej i wscibskiej kobiety
I non stop z każdym zatarg
Jak ona trafiła na pisty PIs ?

Adam ty też jesteś z PiS ?

radni mają władzę uchwałodawczą i kontrolną

To prawda ,jeśli ktoś słyszy w urzędzie nazwisko Kozłowska ,zaraz znika z jej drogi ,bo nikt z nią nie chce mieć nic do czynienia
Ona tylko PiS-owi robi złą robotę i obciach,
Słyszałem że nawet chce po Łuczaku zostać wiceprezydentową

Boże chroń Pabianice

Ania ty jesteś facet czy baba ? Ty pewnie jesteś z PiS ?

Radny sam sobie nie wyszukuje zajęć tylko przedstawia w imieniu mieszkańców ich wnioski.

Kpisz czy żartujesz ?
Jak ci naplują w twarz, to powiesz, że deszcz pada ? Taka niestety, jest ta twoja logika.
Kulawa, jak i pozostałych sekciarzy.
Pozostaje tylko współczuć …

Tęskniłem za tobą, za twoim dramatyzmem, infantylnością, ograniczoną poczytalnością, uważam, że twoje dossier trzeba zamieścić w wikipedii z ostrzeżeniem HODOWAĆ POZA TERENEM ZABUDOWANYM. Czyżby urzędniczy frustracie skończyło się dłubanie w nosie?

A ja przeciwnie.
Nie tęsknię za uprawiana przez ciebie tandetną fiodorszczyzną ku chwale sekciarskiej PiSdzielczej wiochy.
Nie zniżę się do twego poziomu nazywając cię idiotą, ale swoim IQ niemal dorównujesz takiej osobie.
Krzykiem wyżej nie podskoczysz i chyba stać cię jednak na więcej niż wsiowe odzywki o dłubaniu w nosie ?
Chociaż nie, wy z sekty tak macie. Wpisów wyższych lotów od was się nie uświadczy …

Brawo ty, bez komentarza

bravo ja 🙂

proponuję zmienić na ul.im.Bożenny Kozłowskiej kto jest za ?

Precz z komuną! Raz na zawsze.

Skoro, cytując ” w XXI wieku – stał się dla naszych uczniów postacią zbyt odległą i nie dającą młodym współczesnym ludziom wzorców bliskich i zrozumiałych. ” to dla gimby jakiś Nicze jest też zbyt odległą postacią! Proponuje na patrona kogoś na czasie, hm… np. Saha Grey – osoba współczesna, każda gimba kojarzy, aktualnie gwiazda zajmuje się czytaniem książek dzieciom, więc jak znalazł! Poza tym jakim fajnym świętem było by obchodzenie rocznicy patrona szkoły! Zamiast przynudnawych wystąpień na apelu, klasy mogły by grupowo grać w słoneczko!

Do lustratorów Pabianic Niby piękniej, jakby żniwa a mieszkańców wciąż ubywa Radni się tym nie przejmują Znów lustracją się zajmują. Mówią miasto Pabianice ma niesłuszne wciąż ulice. Nazwy ulicy będą zmieniać I na drobne się rozmieniać. Twórcę partii Proletaryat” chce lustrować tylko wariat. Przecie nasze Pabianice zawsze były robotnicze!!! W ciągłej walce, pracy, w znoju osiągnęły szczyt rozwoju, kiedy rządy w nim a liści sprawowali komuniści. Od dwóch dekad jest recesja Już przemysłu prawie nie ma Młodzież z miasta emigruje A lustrator wciąż grasuje. Przestań waćpan już lustrować Zacznij znowu coś budować. Ludziom jest niewiele trzeba. Tylko pracy, mieszkań, chleba!… Czytaj więcej »

Jeno patrzyć jak z ul. Zamkowej zrobią aleje Kaczyńskiego …

niech robią, mieszkają tam same menela…