Strona główna Aktualności Z miasta Harcerz szefem muzeum

Harcerz szefem muzeum

3

Dyrektorem Muzeum Miasta Pabianic od 1 października został długoletni pracownik tej placówki – Ryszard Adamczyk.

Nowy dyrektor (na zdjęciu z lewej) pracę w pabianickim muzeum zaczął 20 lat temu. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego na wydziale archeologicznym. Ostatnio był specjalistą ds. oświatowych. Był odpowiedzialny za organizowanie spotkań i edukację grup odwiedzających placówkę podczas ferii, wakacji itp. Dotąd kierował placówką pod nieobecność p.o. dyrektora MMP Mirosławy Cieślewicz-Janeckiej. Powołanie otrzymał na 5 lat.

– W związku z przedłużającą się usprawiedliwioną nieobecnością Mirosławy Cieślewicz-Janeckiej w październiku 2013 roku pełnomocnictwo do reprezentowania instytucji, podejmowania decyzji i zarządu mieniem dostał Ryszard Adamczyk. Obowiązywało ono na czas nieobecności p.o. dyrektora. Nowy dyrektor muzeum mógł zostać wyłoniony w drodze konkursu albo awansu wewnętrznego sprawdzonego pracownika, z czego skorzystał prezydent Grzegorz Mackiewicz – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

Ryszard Adamczyk jest też mocno związany z ZHP. W strukturach harcerskich wypracował sobie stopień podharcmistrza. Jest też przewodniczącym Kręgu Instruktorów Harcerskich „Impessa” oraz byłym drużynowym 3 PDH „Czarna Trójka” .

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dobrze że nie ten łęgol w środku, bo dla niego musieliby zmienić geometrie futryn…

zauważyłem, że harcerze obejmują coraz więcej stanowisk. Adamczyk, Golińska itp. Czy nie jest to przypadkiem nadużywanie i nepotyzm ze strony Pani Jarmarkowskiej, która jest wiceprezydentem a wcześniej była komendantką harcerzy?

echhh…. ktoś tu nie czyta ze zrozumieniem… Pan Adamczyk od 2013r. przejął w większości obowiązki pani dyrektor, która przebywała na zwolnieniu… o ile się nie mylę wtedy rządził p.Dychto nie p.Mackiewicz i p.Jarmakowska. Oni po prostu oficjalnie potwierdzili, że p. Adamczyk to właściwy człowiek na właściwym miejscu.