Strona główna Aktualności Komunikacja Starosta przeprasza za „rondo”

Starosta przeprasza za „rondo”

5

Rzecznik starosty wysłała do naszej redakcji list z przeprosinami dla mieszkańców.

„W imieniu władz Powiatu Pabianickiego  serdecznie przepraszam  za utrudnienia i stres tych z państwa, którzy w niedzielę i część poniedziałku przekraczali skrzyżowanie ulic: Waltera „Janke”, 20 Stycznia i Myśliwskiej.

Było to wynikiem rozpoczęcia prac nad długo oczekiwanym na tym skrzyżowaniu  rondem. Wykonawca robót  namalował na jezdniach znaki poziome oraz na środku skrzyżowania okrąg, który miał być pomocny do ustawienia gumowych krawężników i  elementów prefabrykowanych wynoszących „wysepkę” ronda ponad poziom asfaltu.

I chociaż znaki pionowe, które są nadrzędne w stosunku do poziomych wskazywały, że organizacja ruchu się nie zmieniła, czyli pierwszeństwo mieli jadący po ul.  20 Stycznia-   to namalowany okrąg wprowadzał kierowców w błąd i dochodziło do niebezpiecznych sytuacji.

Od poniedziałku, (przed godziną 15:00) oznakowanie  skrzyżowania jest już kompletne, w tym tygodniu rozpocznie się montowanie elementów. Prace te  planujemy zakończyć do 12.10.2015 r.

Po może niezbyt fortunnym początku będziemy mieli pierwsze w Pabianicach rondo, potrzebne w tym miejscu, które upłynni ruch, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo.”

Krzysztof Habura
Starosta Powiatu Pabianickiego

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przede wszystkim to albo zmniejszcie wysepkę, albo zwiększcie pas wokół ronda, bo już kilka razy widziałem jak autobus nie mieścił się na tym rondzie…

Dobrze, że PO nie wprowadziło jeszcze na tym „rondzie” ruch odwrotnie do wskazówek zegara! A co? Jak się bawić to na całego, co nie panie Habura? : ))))

Starosta nawet nie ma odwagi sam przeprosić tylko za rzeczniczką się chowa. A w zasadzie jak to jest pani rzeczniczko. Jeszcze 2 dni temu mówiła pani w tv, że „wystarczy myśleć” do kierowców … widać, że pomyślunek przyszedł ale do was. Żenada w najgorszym wykonaniu.

„wynieść nad poziom asfaltu” – piękna dedykacja dla nierobów ze starostwa. Pokazaliście gdzie macie mieszkańców tego miasta. Pokazaliście przy okazji ronda swoją butę, swoją arogancję, ignorancję – (biegiem do słownika … ) , pokazaliście swój … poziom 🙁

Poszedł telefon z góry i Habura padł na kolana, bijąc się w piersi,…cóż idą wybory i stawiam na Grabarczyka że dzwonił :)…