Strona główna Dzieje się Życie szkolne Nasze licea dają niezłe perspektywy (RANKING)

Nasze licea dają niezłe perspektywy (RANKING)

0
I LO

Oba pabianickie licea zachowały znak jakości portalu Perspektywy.pl. Na którym miejscu się uplasowały?

Co roku przygotowywany jest ranking województw oraz ranking ogólnopolski. W tym drugim, oba pabianickie licea zajmują miejsca premiowane i otrzymały znaki jakości szkół – I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego uplasowało się na 272 miejscu w Polsce z tytułem Srebrnej Szkoły, a II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi otrzymało tytuł Brązowej Szkoły i 354 miejsce.

Inaczej wyglądała historia liceów, I LO dokonało dużego skoku w górę – jeszcze przed dwoma laty było poza pierwszą połową tabeli. Rok temu zajmowało 346 miejsce. Tegoroczne 272. lokata daje mu również 26 miejsce w województwie łódzkim. II LO zaczynało z wyższej pozycji niż „Jedynka”. Dwa lata temu zajmowało 273, rok później spadło na 414 pozycję, ale w tym roku odrabia zaległości i zajmuje 354. lokatę.  II LO zajmuje 32 miejsce wśród liceów województwa łódzkiego.

W rankingu najlepszych szkół średnich woj. łódzkiego znajdziemy także dwa pabianickie technika. Technikum Zawodowe w ZS nr 2 w Pabianicach jest 22. technikum w naszym województwie, a to działające w ZS nr 3 zajmuje ostatnią z punktowanych 50 lokat. Obie szkoły znajdują się poza pierwszymi 300. pozycjami w rankingu ogólnokrajowym.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments