Strona główna Aktualności Polityka „Nasza” posłanka na Pudelku

„Nasza” posłanka na Pudelku

10

Beata Mateusiak-Pielucha z PiS-u, która w ostatnich wyborach do sejmu startowała z naszego okręgu, zasłynęła w internecie z powodu pewnego felietonu.

Chodzi o wypowiedź, w której to posłanka miała stwierdzić, że „… powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji.”

Jako pierwszy o felietonie Mateusiak-Pieluchy napisał serwis OKO.press.

Posłanka PiS-u w 2015 roku startowała w wyborach parlamentarnych z naszego okręgu. Związana jest z powiatem pajęczańskim. Jej biuro poselskie mieści się w Pabianicach przy ul. Traugutta 2.

Co ciekawe, redaktorzy serwisu Pudelek, który nie zajmują się polityką przekręcili nazwisko posłanki na Mateusiewicz.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Miarą tego, jak bardzo jest pani poseł na bakier z Konstytucją, jest art. 53 ust. 7 z owego dokumentu: „Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do
ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.”

PiS broniący Konstytucji, szczególnie w świetle ostatnich wydarzeń, jest smutnym kuriozum.

Dajcie spokój z tymi komentarzami, bo komentować nie warto. Z takimi poglądami się nie dyskutuje. Takie poglądy się leczy !!!!

Panie ” jhook ” ? W jakimś sensie, ma Pan rację, ale pozwolę sobie mieć, trochę inne zdanie, jesli można… To nie było bajdurzenie dzieciaka w piaskownicy, tylko z pełnym rozmysłem i premedytacją, wypowiedź posła Sejmu RP. To jest celowe działanie na rzecz dlaszego podziału polskiego społeczeństwa. Mamy wg PiS, komuchów, lewactwo, pedałów, gorszy sort, żydowską hołotę ( ostatnio u ONR ), a teraz mamy wg Jaro ” innych, którzy nam zagrażają ” ( wypowiedź z Święta Niepodległości ). Nam, czyli PiS i Polsce wg kanonów PiS. Teraz czas na ateistów, wyznawców innej religii i imigrantów, ponieważ są inni, niż… Czytaj więcej »

Dobrze powiedziane. Zapomniał Pan jeszcze o cyklistach, vegetarianach, uczulonych na gluten i miłośników WWF…
a tak serio: zgłoszenie do komisji etyki niewiele da, bo kto tam siedzi? Kto ukarze „swojego”.

Odbiegając lekko od pani poseł Pieluchy, całe to towarzystwo PiSowskie robi sobie z naszej Ojczyzny prywatną Koreę Płn, i fenomenem absolutnym dla mnie jest to, że ich miłośnicy (choć powinnam nazwać ich „wyznawcami”) totalnie nie widzą złych stron tego nie-rządu. Jakby jakaś część mózgu odpowiedzialna za samodzielne myślenie została magicznie odłączona…

Pozdrawiam.

Dzięki i pozdrawiam. Sorry… Faktycznie, zapomniałem o mniejszościach…Wiem, że Komisja, to bzdet, ale cóż można więcej ?
To smutne, ale chyba nasz naród przechodzi jakąś wiekową reinkarnację. Zbliżamy się do średniowiecza, albo jeszcze gorzej. Populizm na piedestale ! Normalność, zdrowy rozsądek i obiektywizm, traci na znaczeniu. Bzdury idą w cenę !

Max wyluzuj, to nie jest godne tak poważnego traktowania. Pamiętasz, mieliśmy już „zaplutych karłów reakcji”, „zakusy imperializmu”, „zdrową tkankę narodu”, „jedynie słuszny kierunek” itp. i jakoś przeżyliśmy, głównie dzięki zachowaniu zdrowego dystansu i poczucia humoru. Nie ma co się oburzać, lepiej takie postawy ośmieszać, tak jak robiły to kabarety i filmy Barei za komuny. Ja na przykład, w przypadku tej pani (mała litera użyta celowo) zamierzam oficjalnie wysłać maila do biura poselskiego z oświadczeniem, że jestem ateistą i proszę o natychmiastową deportację do Szwajcarii lub Kanady. Ewentualnie mogą być Czechy – najbardziej ateistyczny kraj w Europie. Poseł chyba powinien dotrzymywać… Czytaj więcej »

jhook
Ty, satyryczny dystans, może i dobrze – Twoja sprawa. Mnie boli. Mój luz – równowaga. O deportacjach już pisałem – powodzenia. Poza tym stawiam na rozwój zagrożeń. Mamy już niewinny WOT i szykują niewinną ustawę o manifestacjach cyklicznych. Czytałeś, co mogą w jednym i drugim przypadku ?
Pytanie w ostatnim zdaniu, dowcipne, ale nie do mnie.
Pozdrawiam.

Mam nadzieję, że wyborcy zweryfikują swoje poglądy dotyczące tej Pani. Ateistów i Muzułmanów mogę jeszcze zrozumieć ale Prawosławnych? Czy Oni nie są czasem chrześcijanami?

Według PiS, Prawosławni to wprawdzie chrześcijanie, ale tacy, którzy zbłądzili, a do tego nie chcą się nawrócić. Tacy są groźniejsi od ateistów, bo niszczą chrześcijaństwo od wewnątrz. Na pohybel im !!!!

Nie tylko prawosławni. Jest w Polsce chyba 8, czy 10 innych wyznań chrześcijańskiego nurtu.