Strona główna Sport Sporty walki Nasi bez krążków w Raciborzu

Nasi bez krążków w Raciborzu

0

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Wśród 110 zawodników z 26 klubów pojawili się też pabianiczanie.

Nieszczęśliwy powrót na matę zaliczył nasz weteran Jakub Pietrzak. Mimo zbicia wagi do limitu 130 kilogramów nie udało się powalczyć o wysokie cele. Szyki już w pierwszym pojedynku pokrzyżowała kontuzja, która zmusiła go do wycofania się z turnieju.

Tylko nieco lepiej poradził sobie Mariusz Nikiel, wicemistrz Polski sprzed dwóch lat. Uległ on rywalowi w drugiej walce i ostatecznie zajął 9. miejsce. Piotr Popecki przegrał oba swoje pojedynki i odpadł z turnieju.

W zawodach wzięli też udział nasi juniorzy. Jakub Madaj zdołał wygrać jedną walkę, ale w dwóch kolejnych przegrał na punkty. Większy sukces odniósł Michał Dybka. Wygrał on trzy bardzo trudne starcia. Niestety, pomyłka sędziowska w jednym z pojedynków oddaliła go od medalu. Michał starał się jeszcze o prawo do walki o brązowy medal. Prowadził w tej walce na punkty z Piotrem Główką z Cementu Chełm. Pabianiczanin doznał jednak kontuzji, która zmusiła go do wycofania się z pojedynku. Ostatecznie Dybka został sklasyfikowany na 8. miejscu.

Natomiast już jutro (20 września) startuje Krajowa Liga Zapaśnicza. PTC wypożyczyło 6 zawodników do drużyny Budowlanych Łódź. Pierwszy pojedynek Atlas Arenie stoczą z ekipą AZS-u AWF-u Warszawa. Początek o 18:00.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments